Zpráva starosty Orla Uherského Brodu za rok 2012


autor: Petr Gabriel, datum: 2013-02-25 09:18:57

Zpráva starosty Orla Uherského Brodu

za rok 2012

 

Vážení členové, milí Orlové, Orlice a Orlíčata,

rád bych se zastavil u některých významných akcí Orla v Uherském Brodě, které se udály v uplynulém roce 2012 a to nejen na Orelském stadionu.

Již tři sezóny má za sebou projekt SPORTUJEME NA ORLÁKU, díky němuž je na Orelském stadionu skutečně stále živo. Orelský areál slouží pro všechny oddíly Orla – fotbal, florbal, tenisovou školu, nohejbal a aerobik, a to nejen pro zápasy, ale i pro tréninkovou činnost. Stejně tak pro další sportovce z ČSK. Především je však Orlák centrem rodinného sportování. Zvu všechny občany k jeho hojnému využívání, či návštěvě. Orelský stadion je tedy všestranným sportovištěm pro všechny.

Byl jsem velmi potěšen, že na jarní brigádu na Orlák dorazilo 70 členů, z nichž převážnou část tvořila mládež, což je velmi dobré znamení! Došlo k úpravě volně ležícího pozemku v severovýchodní části stadionu. Zde chceme po vybudování závlahového systému, uvést v život tréninkové hřiště s přírodní trávou.

Jisté je, že organizovat je daleko náročnější než se jenom zúčastňovat. Věřím, že to oceňuje i uherskobrodská veřejnost. I letos jsme, ať již na Orelském stadionu nebo na území našeho města nebo v daleké Itálii, organizovali řadu turnajů pro veřejnost – tenisovou soutěž pro amatéry – HLOBIL CUP, nohejbalový turnaj O pohár Orla, či florbalový turnaj pod širým nebem GUREŇ CUP.

 

Na konci dubna jsme pořádali dvoudenní finále Orelské florbalové ligy starších žáků, ve kterém naši starší žáci zůstali těsně pod stupni vítězů.  Co se nepovedlo starším žákům, dokázali mladší žáci, kteří z finálového turnaje v Kunštátu přivezli stříbrné medaile. Stejně se vedlo i našim juniorkám a elévům.

 

Novinkou pro letošní rok pak byla skutečnost, že naši tenisté z tenisové školy hráli na Orláku pravidelnou soutěž pod Jihomoravským tenisovým svazem, a to v kategoriích BABY TENIS a MLADŠÍ ŽACTVO. Třetím rokem pokračovala také série turnajů - HELLO FLORBAL CUP.  Veřejnost nepřišla ani o tradiční vánoční turnaje ve fotbale pro žáky a přípravku, či jubilejní 10. ročník vánočního florbalového turnaje O pohár starosty Orla pro všechny zájemce.

 

Největší naší akcí z pohledu organizačního i co do významového byla osmá cyklopouť, které směřovala z Česka do Itálie. V rámci přípravy jubilea 1150. let od příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje putovalo 130 cyklistů pod křídly uherskobrodského Orla až do Věčného města Říma. A našlo se i sedm statečných uherskobrodských rodáků, kteří dokázali dojet na kole z Uherského Brodu až do Říma, přičemž nejmladším z nich byl 15letý Vít Beníček, všestranný sportovec Orla. Zde se nám dostalo velké pocty, když naši skupinu přijal papežem Benediktem XVI.

Další významnou akcí, bylo sportovní ocenění Petra Ručky, který získal Cenu veřejnosti pro sportovce města Uherský Brod. Tento reprezentační brankář Orla je nejen vynikajícím sportovcem, ale také aktivním rozhodčím, trenérem a také funkcionářem naší organizace. K tomu úspěchu mu chci i prostřednictvím této zprávy ještě jednou poblahopřát. Věřím, že i nadále zůstane vzorem a příkladem pro další naše mladé sportovce. Petr Ručka je zářným příkladem sportovce Orla, pro kterého je myšlenka naší organizace „Dávat sportu smysl“ vlastní.

 

Mé poděkování míří všem organizátorům, obětavým členům, kteří jako dobrovolníci vypomáhají s trénováním našich dětí a mládeže a v neposlední řadě také brigádníkům, kteří pomáhají zajišťovat chod Orelského stadionu. Poděkování patří také všem sponzorům a Městu Uherský Brod.

Všechny informace naleznete na našich internetových stránkách www.orel.cz/ub , které jsou denně doplňovány čerstvými událostmi.

 

Ing. Štěpán Janík, starosta, Orel Uherský Brod

 
 
 

Přestávka v trénincích pro přípravku, elévy a mladší žáky! Sejdeme se „po prázdninách“ v úterý 26. srpna 2014!!

Starší žáci, dorostenci, junioři a muži se budou scházet na tréninky přes prázdniny jednou týdně a to v pátek vždy v 18 hodin venku na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Podporuje nás:

<< 2020 >>
<< Červenec >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
             

Anketa:

Měla by ČFbU povolit mlaším hráčům (dorostencům) nastupovat v regionálních mužských soutěžích?
ANO(78.9%)
Anketa
NE(18.5%)
Anketa
NEVÍM(2.6%)
Anketa

Plakáty:

Nábor všech kategorií

Sponzoři:

Logo Orel.cz - dáváme sportu smysl Logo Janča elektro Logo Styleweb.cz - tvorba www stránek a internetových prezentací Logo eflorbal.cz - Florbal, Florbalové hole, florbalové vybavení, florbalky Logo Facebook Logo Euro florbal tour

Počítadlo:

On-line: 2
Za den: 389
Za tyden: 2593
Za mesic: 13415