Výroční zpráva za rok 2017 - FbC Orel Uherský Brod


autor: Petr Gabriel, datum: 2018-03-08 16:49:38
Hodnocení roku 2017 je třeba opět rozdělit na dvě poloviny...

Ta úvodní hodnotí druhou polovinu sezóny 2016/17, a ta druhá první část té současné (2017/18).                
Již tradičně hrajeme dvě soutěže - jak tu pod hlavičkou Českého florbalu (ČF), tak Orelské florbalové ligy (OFL).  Obě soutěže kopírují, co do časového rozvržení, klasický školní rok.

Statisticky vzato, kdybychom se zaměřili jenom rok 2017, tak v něm všechna naše družstva dohromady (za ČF i OFL) sehrála 324 soutěžních utkání! Mnohdy se tak stává, že v jeden hrací den hrají i 3 a více našich družstev.

V soutěžích Českého florbalu máme tzv. kompletní (mužskou) strukturu, tj. od nejmladší kategorie až po tu nejstarší. Hrajeme v těchto kategoriích: přípravka (2 týmy), elévové (3 týmy), mladší žáci, starší žáci, dorostenci, junioři a muži. Díky počtu 10 družstev jsme mohli náš oddíl v roce 2017 přihlásit do projektu „Florbalový manažer“, který vypsal Český florbal. V něm jsme jako jeden z dvou oddílů ve Zlínském kraji uspěli ve výběrovém řízení, na kterém nás zastupoval sekretář Mgr. Petr Gabriel. Obdrželi jsme tak významnou finanční podporu na pozici sekretáře, resp. nově manažera.

V Orelské lize (OFL) jsme měli zastoupení v elévech, mladších žácích, starších žácích, dorostencích a mužích. OFL je specifická tím, že se hraje, na rozdíl od soutěží ČF, systémem 4+1.

Z našich úspěchů: V soutěžích ČF musíme na předním místě zmínit dvě třetí místa  - juniorů ve 3. lize (hrají zde společně týmy kraje Jihomoravského a Zlínského), kde jsme byli nejlépe umístěným týmem z našeho kraje. Dále 3. místo dorostenců ve 2. lize – skupiny 6. Bohužel se nedařilo mužům, kteří po dvouletém účinkování sestoupili z Regionální ligy do Zlínské ligy.

V OFL jsme všechny finálové účasti (až na jednu výjimku) proměnili v medailové úspěchy! Žádná jednota Orla tedy nezískala více medailí než Uherský Brod. Tuto metu se nám podařilo získat 3 roky po sobě! V roce 2017 jsme získali v OFL celkem 4 medaile 1 zlatou, 2 stříbrné a 1 bronzovou. Pouze starší žáci vyšli naprázdno, a to i přesto, že měli podporu domácího publika.

1. místo obhájili hned v prvním finálovém turnaji elévové, kteří ve Vyškově vyhráli všechna utkání. Nejlepším obráncem byl vyhlášen náš Vojtěch Machalík. Dalším finálovým kláním byl turnaj mladších žáků, který se hrál v Adamově a kde až finálová porážka připravila naše mladší žáky o obhajobu zlata. Ale i druhé místo je skvělým úspěchem. Nejlepším obráncem turnaje byl vyhlášen náš František Tvrdoň.                          

Dorostenci své finále odehráli v daleké Bystřici nad Pernštejnem. V mimořádně vyrovnaném klání, kde každý porazil každého, vydolovali Broďané bronzové medaile.

Posledním zástupcem ve Finále OFL byli muži. Ve „zlínském“ turnaji dokráčeli svěřenci trenéra Libora Kmenta (stejně jako v předchozí sezóně) až do zápasu o zlato, kde podlehli vítěznému Blansku 3:6.  Nejlepším útočníkem turnaje byl vyhlášen náš František Vykopal.

Naši hráči se také účastní výběrových tréninků Zlínského kraje v kategoriích mladších i starších žáků, žákyň, dorostenek a dorostenců.  

K 31.12.2017 máme v pravidelných soutěžích 14 oddílů, 10 týmů v soutěžích ČF a 4 týmy v Orelské lize. Díky tomuto vysokému počtu družstev v obou soutěžích, jsme se stali největším florbalovým oddílem v okrese Uherské Hradiště.

Kromě pravidelných soutěží, jsme rovněž organizovali turnaje pro veřejnost. Na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu jsme uspořádali devátý ročník florbalového turnaje GUREŇ CUP, který se znovu hrál pod patronací uherskobrodského rodáka a bývalého hráče NHL Miloslava Gureně. Poprvé se turnaj hrál v kategorii elévů a naši mladí florbalisté se stali vítězi tohoto turnaje.

Tradičně poslední akcí roku byl jubilejní 15. ročník Vánočního florbalového turnaje
O pohár starosty Orla. Turnaj se hrál v kategorii mladších žáků. Vítězem se stali naši žáci, kteří obhájili prvenství z loňského ročníku.

K tréninkové činnosti využíváme přes zimní období tělocvičnu ZŠ Na Výsluní v Uherském Brodě a Sportovní halu v Bánově. Přes léto pak trénujeme na našem víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu. Stále platí, že pro další rozvoj oddílu a florbalu je však nutnost zajistit odpovídající prostory na území Uherského Brodu, které budou odpovídat standardům florbalu hry 5 na 5.

 

Znovu jsme vyslali zájemce na trenérské školení i doškolovací semináře.

Všechny informace o dění v klubu a články ze zápasů si můžete přečíst na našich internetových stránkách www.fbcorelub.cz.

Zbývá poděkovat všem hráčům, trenérům za trpělivost a ochotu s přípravou hráčů na trénincích i vedení při zápasech, a také všem obětavým rodičům a fanouškům za skvělou podporu! A zapomínat nesmíme ani naše partnery a sponzory.

 

Medailové úspěchy Orla UB v OFL sezóně 2016/17:

KATEGORIE

UMÍSTĚNÍ

Elévové

ZLATO (druhé za sebou)

Mladší žáci

STŘÍBRO

Dorostenci

BRONZ

Muži

STŘÍBRO

 

Medailové úspěchy Orla UB v soutěžích ČF sezóně 2016/17:

KATEGORIE

UMÍSTĚNÍ

Dorostenci

3. místo

Junioři

3. místo

 

Naše oddíly v roce 2017
 
PŘÍPRAVKA – Zlínská liga ČF (nevede se tabulka)
 
ELÉVOVÉ – divize Východ OFL (postup z 1. místa divize a ve finále OFL 1. místo), a Zlínská liga ČF (nevede se tabulka)
 
MLADŠÍ ŽÁCI – Zlínská liga ČF (nevede se tabulka) a divizi Východ OFL (postup z 1. místa divize a ve finále OFL 2. místo)
 
STARŠÍ ŽÁCI – divize Východ OFL (postup z 2. místa divize a ve finále OFL 7. místo) a Zlínská liga ČF (7. místo).
 
DOROSTENCI – divize Východ OFL (postup z 2. místa divize a ve finále OFL 3. místo) a 2. liga ČF (3. místo).
 
JUNIOŘI – 2. liga juniorů (3. místo).
 
MUŽI – muži A – Regionální liga ČF (10. místo) a divizi Východ OFL (postup z 1. místa divize a ve finále OFL 2. místo) a muži B – Zlínská liga ČF (4. místo).
 
JUNIORKY – 1. liga ČF (5. místo).

 

 
 
 

Přestávka v trénincích pro přípravku, elévy a mladší žáky! Sejdeme se „po prázdninách“ v úterý 26. srpna 2014!!

Starší žáci, dorostenci, junioři a muži se budou scházet na tréninky přes prázdniny jednou týdně a to v pátek vždy v 18 hodin venku na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Podporuje nás:

<< 2020 >>
<< Červenec >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
             

Anketa:

Měla by ČFbU povolit mlaším hráčům (dorostencům) nastupovat v regionálních mužských soutěžích?
ANO(78.9%)
Anketa
NE(18.5%)
Anketa
NEVÍM(2.6%)
Anketa

Plakáty:

Nábor všech kategorií

Sponzoři:

Logo Orel.cz - dáváme sportu smysl Logo Janča elektro Logo Styleweb.cz - tvorba www stránek a internetových prezentací Logo eflorbal.cz - Florbal, Florbalové hole, florbalové vybavení, florbalky Logo Facebook Logo Euro florbal tour

Počítadlo:

On-line: 3
Za den: 390
Za tyden: 2594
Za mesic: 13416