Výroční zpráva Florbalového klubu Orel Uherský Brod za rok 2013.


autor: Petr Gabriel, datum: 2014-02-19 10:26:59
Zpráva florbalového klubu Orla UB za rok 2013 tradičně pojednává o druhé polovině sezóny 2012/13 a startu sezóny následující (2013/14).

FLORBAL

FbC OREL Uherský Brod

Zpráva florbalového klubu Orla UB za rok 2013 tradičně pojednává o druhé polovině sezóny 2012/13 a startu sezóny následující (2013/14). 

Naše družstva hrají pravidelné soutěže České Florbalové Unie (ČFbU) a Orelskou florbalovou ligu (OFL).  

V ČFbU hrajeme v kategoriích elévové, mladší žáci, dorostenci, muži áčko a muži béčko. V Orelské lize máme zastoupení v elévech, mladších žácích, starších žácích áčku a béčku, dorostencích, mužích a dorostenkách. Momentálně tedy máme v pravidelných soutěžích 12 oddílů, což je nejvíce od doby, kdy naše oddíly začaly hrát pravidelné zápasy! Některá družstva, tak hrají obě soutěže současně. Z letmého výčtu tak vyplývá, že víkend co víkend hraje nějaké naše družstvo zápas nebo turnaj a mnohdy se stává, že hraje i několik družstev současně. Sportují tak podle našeho motta opravdu všichni.

Finálových turnajů OFL se zúčastnily 3 naše družstva – elévové, mladší žáci a dorostenci. Elévové vybojovali na domácí půdě (turnaj jsme pořádali v tělocvičně ZŠ Na Výsluní v UB) 3. místo. Taktéž bronzové medaile přivezli z finále, které se hrálo v krásném prostředí sportovní haly v Nezamyslicích, mladší žáci. Pro stříbrné medaile si doslova a do písmene přišli dorostenci, kteří se na finálový turnaj do Nivnice vydali pěšky, aby se lépe „rozcvičili“. Ve finálovém soupeření, jež se hrálo systémem každý s každým, rozhodoval každý bod
i branka. V součtu to pak znamenalo pro naše družstvo nečekané 2. místo. Za to starší žáci zakusili zklamání, když jim k postupu do finálového turnaje z naší Východní divize chyběl pouhý bod. Stejně tak mužům, kteří doplatili na souběh dvou turnajů (áčko hrálo Zlínskou ligu ČFbU), a tak na rozhodující dva zápasy odjela sestava zbylých veteránů, dorostenců a starších žáků.  Na druhé místo z loňského ročníku nenavázaly ani naše juniorky, které v hodnocení celkové tabulky obsadily nepopulární čtvrtou příčku.

V soutěžích ČFbU obsadilo áčko mužů ve Zlínské lize až 4. místo, což bylo o jednu příčku níže než v předchozím ročníku. Překvapením pak byla bronzová příčka béčka mužů ve Zlínském přeboru, kterému chyběla jedna branka v závěrečném utkání, aby skončili na 2. pozici. Premiéru v soutěži ČFbU absolvovali také dorostenci, kteří se postupně v soutěži otrkávali a také pravidelně bodovali. Vrcholem sezóny pak byl zřejmě výhra nad postupem aspirujícím Vsetínem, kterému naši mladí florbalisté vystavili stopku. Soutěž ČFbU hráli také elévové, kteří se zúčastňovali turnajů a povětšinou vozili medailové umístění. Na několika turnajích jsme dokonce postavili družstva dvě.

Na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu jsme uspořádali již pátý ročník florbalového turnaje GUREŇ CUPu. Tento ročník florbalového turnaje se nesl ve znamení oslav 80. výročí otevření Orelského stadionu v Uherském Brodě. Z vítězství se radoval výběr Miloše Gureně, v jehož sestavě byli mj. i reprezentační obránce Milan Garčar a kapitán slovenské reprezentace Juraj Matějka. Naši hráči se probojovali až do finále, ale i přes bojovnost nedokázali ve finálovém utkání vstřelit branku a prvně a naposledy v turnaji prohráli.

Čtvrtý ročník má za sebou HELLO FLORBAL CUP.  Do série venkovních večerních turnajů pod širým nebem jsme o putovní Pohár nasadili znovu dvě družstva – áčko mužů a béčko složené z našich dorosteneckých nadějí. Kromě našich družstev se představili také florbalisté ze Slušovic a Hluku.

V rámci oslav 80. výročí otevření Orelského stadionu jsme upořádali florbalové soustředění – GARČAR CAMP. Pod pohledem tří florbalových reprezentantů, brankáře Davida Rytycha, zadáka Milana Garčara a slovenského útočníka Juraje Matejky, absolvovali mladí florbalisté a florbalistky tréninkový camp, ve kterém nechyběly  tréninkové jednotky zaměřené na všechny florbalové herní činnosti. Mladí sportovci v hojné míře využívali kvalitní zázemí, které nyní poskytuje Orelský stadion. Tréninky probíhaly pod širým nebem jak na víceúčelovém hřišti se speciální umělkou na florbal, tak na přilehlém tréninkovém travnatém hřišti.

Opět jsme vyslali zájemce na trenérské školení licence D, tentokráte to byl Jaroslav Šmíd, který se ihned zapojil do trenérské činnosti a momentálně vede družstvo mladších žáků. Elévy pak trénuje Petr Gabriel s Tomášem Řihákem st., starší žáky Jaroslav Dvořák, dorostence Libor Kment, muže Ondřej Svoboda a dorostenky Miroslav Koníček. Náš oddíl má v současnosti čtyři trenéry s licencí C a čtyři s licencí D. Stejně jako trenéry, máme řadu vyškolených rozhodčích pro zápasy ČFbU i OFL. Za zmínku pak také stojí, že náš sekretář Petr Gabriel byl zvolen do Výkonného výboru Zlínské Florbalové Unie.

K tréninkům přes zimní období využíváme tělocvičnu ZŠ Na Výsluní, a také prostorově větší Sportovní halu v Bánově, kde trénuje áčko a béčko mužů. Přes léto pak trénujeme na našem víceúčelovém hřišti na Orláku.  

Od neděle 18. do soboty 24. srpna 2013 jsme upořádali v Kašavě tábor Orla UB zaměřený na dva konkrétní sporty - florbal a fotbal. V podhůří Hostýnských vrchů, ve vesnici Kašava, našlo týdenní dočasný azyl 22 mladých sportovců, kteří se v rámci sportovního tábora, pořádaného uherskobrodským Orlem, připravovali na kvapem blížící se sezónu. K noclehu a stravě využili místní Orlovnu, k pravidelným tréninkovým dávkám pak místní sportovní tělocvičnu a fotbalové hřiště. Během programu přišla řada také na  výlety. Tím, že se na místo určení dopravili mladí brodští Orli na kole, mohli během týdne vyrazit na koupání do plaveckého areálu v Rusavě, a také do ZOO Lešná. Přátelské zápasy pak sehráli  s místními Orly. Potřebný příděl živin a tekutin opatřovaly obětavé maminky-kuchařky paní Michaela Bachůrková, Jana Christová spolu s Míšou Bartošovou. O tréninkové jednotky se pak starali trenéři: Libor Kment a Petr Gabriel.

Tradičně poslední akcí roku byl 11. ročník Vánočního florbalového turnaje mužů O pohár starosty Orla. Áčko skončilo v turnaji na krásném 2. místě. Béčko, složené z dorostenců, obsadilo překvapivé 5. místo.

Publikujeme také články s výsledky našich zápasů v regionálním tisku i v Brodském zpravodaji. Všechny informace o dění v klubu a články ze zápasů si můžete přečíst na našich internetových stránkách www.fbcorelub.cz.

 

Poděkování patří všem obětavým trenérům, hráčům, rodičům a fanouškům, kteří se zapojují do činnosti našeho klubu a zabezpečují výjezdy na zápasy či organizaci řady turnajů.

 

Naše oddíly v roce 2013:

ELÉVOVÉ – hrají divizi Východ OFL (postup z prvního místa divize a ve finále OFL 3. místo) a Zlínskou ligu ČFbU.

 

MLADŠÍ ŽÁCI – hrají divizi Východ OFL (postup z prvního místa divize a ve finále OFL 3. místo a Zlínskou ligu ČFbU od sezóny 2013/14.

 

STARŠÍ ŽÁCI – hrají divizi Východ OFL (nepostupové 3. místo  

                               v divizi)

                           - od sezóny 2013/14 hrajeme kategorii st. žáků

                              s dvěma týmy – áčkem a béčkem

DOROSTENCI – hrají divizi Východ OFL (postup z prvního místa

                               divize a ve finále OFL 2. místo)

                            – Zlínskou ligu ČFbU (5. místo v tabulce)

 

JUNIORKY a DOROSTENKY – juniorky hrály divizi ČR OFL  (4.

                                                         místo v divizi i v celé sezóně).                                

                                         – od sezóny 2013/14 hrajeme pouze

                                             kategorii dorostenek.

 

MUŽI muži A - hrají Zlínskou ligu ČFbU (4. místo) a divizi Východ

                                OFL (nepostupové 3. místo v divizi)

           muži B – Zlínský přebor mužů ČFbU (3. místo)

 

 

Petr Ručka, FbC Orel Uherský Brod

 
 
 

Přestávka v trénincích pro přípravku, elévy a mladší žáky! Sejdeme se „po prázdninách“ v úterý 26. srpna 2014!!

Starší žáci, dorostenci, junioři a muži se budou scházet na tréninky přes prázdniny jednou týdně a to v pátek vždy v 18 hodin venku na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Podporuje nás:

<< 2020 >>
<< Červenec >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
             

Anketa:

Měla by ČFbU povolit mlaším hráčům (dorostencům) nastupovat v regionálních mužských soutěžích?
ANO(78.9%)
Anketa
NE(18.5%)
Anketa
NEVÍM(2.6%)
Anketa

Plakáty:

Nábor všech kategorií

Sponzoři:

Logo Orel.cz - dáváme sportu smysl Logo Janča elektro Logo Styleweb.cz - tvorba www stránek a internetových prezentací Logo eflorbal.cz - Florbal, Florbalové hole, florbalové vybavení, florbalky Logo Facebook Logo Euro florbal tour

Počítadlo:

On-line: 5
Za den: 687
Za tyden: 4421
Za mesic: 14474