Výroční zpráva FLORBALOVÉHO CLUBU OREL UHERSKÝ BROD za rok 2012.


autor: Petr Gabriel, datum: 2013-03-01 08:34:56
Výroční zpráva
FLORBALOVÉHO CLUBU OREL UHERSKÝ BROD

za rok 2012

 

FbC Orel Uherský Brod

 

Kontakt:

Petr Gabriel, tel.: 777623 930 , e-mail: uherskybrod@orel.cz

www.fbcorelub.cz

 

Naše zpráva za rok 2012 tradičně pojednává o konci sezóny 2011/12 a první polovině sezóny následující (2012/13). Soutěže se tedy hrají v období, jak probíhá školní rok.

Do sezóny 2012/13 jsme v Orelské florbalové ligy (OFL) vstoupili se  6 oddíly

Finálových turnajů OFL se zúčastnily 4 naše oddíly. Elévové vybojovali v Moravském Písku 2. místo, když je od triumfu dělila pouhá jedna branka. Stříbrné medaile přivezli z finále také mladší žáci. Ti v Kunštátě překvapili svými výkony sebe i soupeře. Za to starší žáci zakusili hořkost zklamání, když v celé sezóně prohráli pouhé dva zápasy. Bohužel to byly zápasy rozhodující - semifinále a zápas o  3. místo finálového turnaje, které jsme pořádali ve dnech 28. a 29. dubna 2012 v tělocvičně ZŠ Na Výsluní. Posledním oddílem, který hrál finálový turnaj, byli dorostenci. Ti, zlepšovali své výkony zápas od zápasu. Odměnou jim byla účast ve finále, které konalo v Bystřici pod Hostýnem. Tam obsadili 5. příčku. Úspěšně zakončili sezónu také naše juniorky, které v hodnocení celkové tabulky obsadily krásné druhé místo, což je jejich nejlepším umístěním dosavadní v historii.

V soutěžích ČFbU obsadil první výběr – áčko mužů ve Zlínské lize 3. místo.  O místo výš skončilo béčko mužů ve Zlínském přeboru. V právě probíhajícím ročníku 2012/13 si oba celky stojí stejně, jako tomu bylo v předchozí sezóně.  Od sezóny 2012/13 jsme do soutěží ČFbU přihlásili další dva oddíly – elévy a muže.

Momentálně tedy máme v pravidelných soutěžích 10 oddílů, což je nejvíce od doby, kdy naše oddíly začaly hrát pravidelné zápasy.

Opět jsme vyslali zájemce na trenérské školení licence D. Školení úspěšně v Otrokovicích absolvovali: Libor Kment, Jakub Zahradníček a Miroslav Koníček. Náš oddíl má tedy v současnosti čtyři trenéry s licencí C a osm s licencí D. Stejně jako trenéry, máme řadu vyškolených rozhodčí pro zápasy ČFbU i OFL. Vyškolené trenéry se snažíme postupně zapojovat do tréninkové činnosti. Velkého uznání se zaslouží trenér Libor Kment, který trénuje dorostence v OFL i ČFbU a k tomu ještě starší žáky. Mladší žáky pak vede Jaroslav Dvořák. Jakub Zahradníček vypomáhá s trénováním dorostenců a Miroslav Koníček pak s elévy. Na vše pak dohlíží a taky aktivně trénuje sekretář klubu i Orla Petr Gabriel. Zapomínat nesmíme ani na trenéra mužských oddílů áčka a béčka Ondřeje Svobodu, a také Petra Ručku, který koučuje juniorky.

V září byl jmenován nový kapitán mužů, kterým se stal Jakub Zahradníček, jenž převzal štafetu po Miloši Gabrielovi, který působil jako kapitán od doby, kdy náš klub začal hrát soutěž pod hlavičkou ČFbU. V osobě Jakuba Zahradníčka je pak propojena kontinuita hráče, který prošel naším klubem od nejmladší kategorie až po dospělou.

Na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu jsme uspořádali další - již čtvrtý ročník florbalového turnaje GUREŇ CUPu. Turnaj opět okořenil svou účastí také florbalový reprezentant ČR Milan Garčar. Naši muži v turnaji obsadili třetí místo.

Třetí ročník má za sebou HELLO FLORBAL CUP.  Do série venkovních večerních turnajů pod širým nebem jsme o putovní Pohár nasadili dvě družstva – áčko mužů a béčko složené z našich dorosteneckým nadějí. Kromě našich družstev se představili také florbalisté ze Slušovic, Hluku, Zlína a Uherského Hradiště.

K tréninkům přes zimní období využíváme dvě tělocvičny ZŠ Na Výsluní a nepravidelně tělocvičnu Gymnázia J. A. K. a k tomu rovněž Sportovní halu v Bánově, kde trénuje áčko a béčko mužů. Zapomínat nesmíme ani na tréninkové jednotky, které všechny naše oddíly absolvovaly přes léto na zmiňovaném víceúčelovém hřišti.  K zajímavé situaci došlo ve čtvrtek 26. ledna 2012, kdy se na tréninku mladších a starších sešlo neuvěřitelných 36 chlapců a dívek. 

V srpnu 2012 jsme po roční odmlce uspořádali pro děti soustředění, resp. sportovní tábor v Kašavě.  K florbalistům letos přibyli i mladí orelští fotbalisti, kteří tak utvořili skupinu 27 sportovců. Pro nocleh a stravu byla připravena v Kašavě útulně opravená Orlovna, k pravidelným tréninkovým dávkám pak místní sportovní hala a fotbalové hřiště. Tím, že jsme se na místo určení dopravili na kole, mohli jsme během týdne dvakrát vyrazit na koupání do plaveckého areálu v Rusavě, a také navštívit také ZOO Lešná. Příděl živin a tekutin zajišťovaly obětavé maminky-kuchařky paní Dáša Kovaříková a Michaela Bachůrková, společně s další Míšou Bartošovou. O tréninkové jednotky se starali trenéři: Petr Ručka, Libor Kment, Jakub Zahradníček, Petr Gabriel a Tomáš Moravanský. Přítomen byl také vedoucí mládežnických družstev florbalistů Radek Kovařík.  

Rok 2012 jsme uzavřeli již jubilejním desátým ročníkem Vánočního florbalového turnaje mužů, který jsme opět pořádali v tělocvičně ZŠ Na Výsluní. Bohužel se našim dvěma výběrům vůbec nedařilo.

Ke konci roku byl uvolněn na hostování do extraligových Otrokovic náš hráč Radim Jílek. Věříme, že příklad Radima Jílka bude povzbuzením pro další naše hráče, že i z našeho florbalového klubu se dá probojovat do extraligového celku.

Publikujeme také články s výsledky našich zápasů v regionálním tisku i v Brodském zpravodaji. Všechny informace o dění v klubu a články ze zápasů si můžete přečíst na našich internetových stránkách www.fbcorelub.cz.

Poděkování patří všem obětavým trenérům, hráčům, rodičům a fanouškům, kteří se zapojují do činnosti našeho klubu a zabezpečují výjezdy na zápasy či organizaci řady turnajů.

 

Naše oddíly v roce 2012:

  • ELÉVOVÉ – hrají divizi Východ OFL (postup z prvního místa divize a ve finále OFL 2. místo)

                            - Zlínskou ligu ČFbU od sezóny 2012/13

 

  • MLADŠÍ ŽÁCI – hrají divizi Východ OFL (postup z druhého místa divize a ve finále OFL 2. místo)

 

  • STARŠÍ ŽÁCI – hrají divizi Východ OFL (postup z prvního místa divize a ve finále OFL 2. místo)

 

  • DOROSTENCI – hrají divizi Východ OFL (nepostup z prvního místa divize a ve finále OFL 5. místo)

                     – Zlínskou ligu ČFbU od sezóny 2012/13

 

  • JUNIOŘI – divizi Východ OFL  (nepostupové 5. místo v divizi) – momentálně kategorii juniorů nehrajeme
  • JUNIORKY – hrají divizi ČR OFL  (2. místo v divizi i v celé sezóně)

 

  • MUŽImuži A - hrají Zlínskou ligu ČFbU (3. místo) a divizi Východ OFL (nepostupové 3. místo v divizi)

       - muži B – Zlínský přebor mužů ČFbU od sezóny 2011/12 (2. místo)

 

Petr Ručka, místopředseda FbC Orel Uherský Brod

 
 
 

Přestávka v trénincích pro přípravku, elévy a mladší žáky! Sejdeme se „po prázdninách“ v úterý 26. srpna 2014!!

Starší žáci, dorostenci, junioři a muži se budou scházet na tréninky přes prázdniny jednou týdně a to v pátek vždy v 18 hodin venku na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Podporuje nás:

<< 2020 >>
<< Červenec >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
             

Anketa:

Měla by ČFbU povolit mlaším hráčům (dorostencům) nastupovat v regionálních mužských soutěžích?
ANO(78.9%)
Anketa
NE(18.5%)
Anketa
NEVÍM(2.6%)
Anketa

Plakáty:

Nábor všech kategorií

Sponzoři:

Logo Orel.cz - dáváme sportu smysl Logo Janča elektro Logo Styleweb.cz - tvorba www stránek a internetových prezentací Logo eflorbal.cz - Florbal, Florbalové hole, florbalové vybavení, florbalky Logo Facebook Logo Euro florbal tour

Počítadlo:

On-line: 5
Za den: 475
Za tyden: 2745
Za mesic: 13519