Výroční zpráva FbC Orel Uherský Brod za rok 2015.


autor: Petr Gabriel, datum: 2016-02-29 19:43:54
Přinášíme zprávu za florbalový oddíl Orla Uherského Brodu za rok 2015. Hodnocení je třeba znovu rozdělit na dvě poloviny. Ta první hodnotí nejúspěšnější „závěr“ sezóny v historii (sezónu 2014/15) a druhá část první polovinu té následující (2015/16).

FbC OREL Uherský Brod

www.fbcorelub.cz

#FbCOrelUB 

 

Zprávu florbalového klubu Orel Uherský Brod za rok 2015 musíme začít konstatováním, že sezóna 2014/15 byla nejúspěšnější v historii flobalu Orla v Uherském Brodě.

Hodnocení je třeba znovu rozdělit na dvě poloviny. Ta první hodnotí onen nejúspěšnější „závěr“ sezóny v historii (sezónu 2014/15) a druhá část první polovinu té následující (2015/16).  Soutěže tedy tradičně kopírují klasický školní rok.

Jako první florbalový oddíl v okrese Uherské Hradiště a celkově čtvrtý oddíl ve Zlínském kraji jsme odehráli sezónu ČFbU s kompletní mužskou strukturu, tj. od nejmladší kategorie až po tu nejstarší!

V ČFbU tedy hrajeme v kategoriích přípravka, elévové, mladší žáci, starší žáci, dorostenci, junioři a muži. A lze konstatovat, že tento záměr byl trefou to černého, neboť v kombinaci s Orelskou florbalovou ligou, naše všechny družstva hrála prakticky dvě soutěže současně, což se projevilo na herním růstu drtivé většiny hráčů.

V Orelské lize jsme měli zastoupení v elévech, mladších žácích, starších žácích, dorostencích, mužích a dorostenkách, které však pro nedostatek družstev hrály kategorii žen.

Z úspěchů v soutěžích České florbalové Unie musíme na prvním místě zmínit vítězství mužů ve Zlínské lize a s ním spojený postup do Regionální ligy. Dále pak druhé místo starších žáků, kteří jako nováček soutěže předběhli i týmy, jejichž dospělí hráči hrají extraligu. A pak 3. místo juniorů ve společné soutěži této kategorie pro Zlínský a Jihomoravský kraj. O body statečně bojovali také přípravka, elévové i mladší žáci. V jejich soutěžích se dle regulí nevede dlouhodobá tabulka, a tak není možné určovat ani medailisty.

V  OFL, jenž je specifická tím, že se hraje, na rozdíl od soutěží ČFbU, systémem 4+1, jsme všechny finálové účasti proměnili v medailové úspěchy! Dvakrát jsme byli první, a to v mužích, kteří na domácí půdě získali druhý pohár (po vítězství v soutěži ČFbU).


 

1. místo vybojovali, trošku nečekaně, ale zaslouženě, mladší žáci. Svěřenci trenéra Jaroslava Šmída odjížděli na finálový turnaj oslabeni o polovinu kádru, přesto přivezli zlaté medaile. Těšně pod stupni nevyššími zůstali starší žáci, kteří v OFL prohráli za celou sezónu jediný zápas, a to až v prodloužení semifinálového utkání s pozdějším vítězem z Vyškova. Bronzové skončily také naše dorostenky v Letovicích i dorostenci v Bystřici pod Pernštejnem a elévové v Moravském Písku.  Díky těmto medailovým úspěchům jsme se podruhé v řadě stali nejúspěšnější jednotou Orla v ČR v Orelské florbalové lize, což je skvělý výsledek práce s mládeží.

Z individuálních ocenění je třeba vyzdvihnout Víťu Beníčka, který jako obránce dokázal vyhrát jak tabulku střelců, tak kanadské bodování celé 3. ligy juniorů ČFbU. Totéž se povedlo ve starších žácích ČFbU Michalu Kundratovi!

Naši hráči se také účastní výběrových kempů Zlínského kraje v kategoriích ml. i st. žáci a dorostenci.  

Momentálně tedy máme v pravidelných soutěžích 13 oddílů.

Současné postavení družstev v tabulkách ČFbU i OFL  je (až na dvě výjimky) na předních příčkách!

Kromě pravidelných soutěží, organizujeme také turnaje pro veřejnost.

Na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu jsme uspořádali již sedmý ročník florbalového turnaje GUREŇ CUP, který se hraje pod patronací uherskobrodského rodáka a bývalého hráče NHL Miloslava Gureně.

Tradičně poslední akcí roku byl 13. ročník Vánočního florbalového turnaje mužů O pohár starosty Orla.

K tréninkové činnosti využíváme přes zimní období tělocvičnu ZŠ Na Výsluní, dorostenky částečně Sportovní halu v Uherském Brodě a muži Sportovní halu v Bánově. Přes léto pak trénujeme na našem víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu. Pro další rozvoj florbalu je však nutné zajistit odpovídající prostory, resp. rozměrově vhodné hřiště na území Uherského Brodu.

 

Od neděle 16. do soboty 22. srpna 2015 proběhl v Kašavě tábor zaměřený na florbal.  V podhůří Hostýnských vrchů, ve vesnici Kašava, našlo týdenní dočasný azyl 21 mladých florbalistů, kteří se zde v rámci soustředění připravovali na  blížící se sezónu. K noclehu a stravě využili mladší žáci místní Orlovnu, k pravidelným tréninkovým dávkám pak místní sportovní tělocvičnu a fotbalové hřiště. Během programu přišla řada také na  výlety do ZOO Lešná a na hrad v Lukově. Přátelské zápasy pak sehráli  s místními Orly a Vizovicemi. Potřebný příděl živin a tekutin opatřovaly obětavé maminky-kuchařky paní Martina Šmídová, Jana Tvrdoňová a Naďa Miklišová.  O tréninkové jednotky se pak starali trenéři: Jaroslav Šmíd, Petr Gabriel a jejich asistenti Vít Beníček, Michal Kment, Jakub Zahradníček a Patrik Christov.

Znovu jsme vyslali zájemce na trenérské školení. Vysokoškolské studium licence B, zahájil v Praze Miroslav Koníček.  K trenérům: Mladší žáky trénuje Jaroslav Šmíd s Tomášem Řihákem. Prvně jmenovaný vypomáhá Petru Gabrielovi u elévů a přípravky. Starší žáky trénuje rovněž Petr Gabriel, dorostence a juniory Libor Kment společně s Petrem Ručkou a Karlem Horňákem. Po sezóně opustil, ze studijních a pracovních povinností, post trenéra mužů Ondřej Svoboda, kterého nahradil Libor Kment. Dorostenky pak vede Miroslav Koníček. Náš oddíl má v současnosti čtyři trenéry s licencí C a šest s licencí D a jednoho studenta licence B. Stejně jako trenéry, máme i řadu vyškolených rozhodčích pro zápasy ČFbU i OFL.

 

Zbývá poděkovat všem hráčům za skvělé výkony, trenérům za trpělivost a ochotu s přípravou hráčů na trénincích i vedení při zápasech, a také všem rodičům a fanouškům za skvělou podporu! A vynechat nesmíme ani naše sponzory, město Uherský Brod a Zlínský kraj.

Publikujeme také články s výsledky našich zápasů v regionálním tisku i v Brodském zpravodaji. Všechny informace o dění v klubu a články ze zápasů si můžete přečíst na našich internetových stránkách www.fbcorelub.cz.

 

Medailové úspěchy Orla UB v OFL v sezóně 2014/15:

KATEGORIE

UMÍSTĚNÍ

Elévové

BRONZ

Mladší žáci

ZLATO

Starší žáci

BRONZ

Dorostenci

BRONZ

Ženy/Dorostenky

BRONZ

Muži

ZLATO

 

 

Medailové úspěchy Orla UB v soutěžích ČFbU sezóně 2014/15:

KATEGORIE

UMÍSTĚNÍ

Starší žáci

2. místo

Junioři

3. místo

Muži

1. místo (vítěz Zlínské ligy, postup do Regionální ligy)

 

 

Naše oddíly v roce 2015

  • PŘÍPRAVKA – Zlínská liga ČFbU (nevede se tabulka)

 

  • ELÉVOVÉ – divize Východ OFL (postup z 1. místa divize a ve finále OFL 3. místo)

          – Zlínská liga ČFbU (nevede se tabulka)

 

  • MLADŠÍ ŽÁCI – divize Východ OFL (postup z 1. místa divize a ve finále OFL 1. místo)

                 – Zlínska liga ČFbU (nevede se tabulka)

 

  • STARŠÍ ŽÁCI – divize Východ OFL (postup z 1. místa divize a ve finále OFL 3. místo)

                 – Zlínská liga ČFbU od sezóny 2014/15 (2. místo)

 

  • DOROSTENCI – divize Východ OFL (postup z 1. místa divize a ve finále OFL 3. místo)

                 – Zlínská liga ČFbU (4. místo v tabulce)

 

  • DOROSTENKY – divize ČR ŽEN OFL  (3. místo v divizi i v celé sezóně).                                

     – od sezóny 2015/16 hrají dorostenky i soutěž ČFbU – Liga dorostenek – skupina 6

 

  • JUNIOŘI – 3. liga juniorů – skupina 6 (3. místo)

 

  • MUŽImuži A – Zlínská liga ČFbU (1. místo) a divizi Východ OFL (postup z 1. místa divize            

                      a ve finále OFL 1. místo)

 

   muži B – Zlínský přebor mužů ČFbU od sezóny 2015/16 (nováček soutěže, resp. obnovení týmu)

 
 
 

Přestávka v trénincích pro přípravku, elévy a mladší žáky! Sejdeme se „po prázdninách“ v úterý 26. srpna 2014!!

Starší žáci, dorostenci, junioři a muži se budou scházet na tréninky přes prázdniny jednou týdně a to v pátek vždy v 18 hodin venku na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Podporuje nás:

<< 2020 >>
<< Červenec >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
             

Anketa:

Měla by ČFbU povolit mlaším hráčům (dorostencům) nastupovat v regionálních mužských soutěžích?
ANO(78.9%)
Anketa
NE(18.5%)
Anketa
NEVÍM(2.6%)
Anketa

Plakáty:

Nábor všech kategorií

Sponzoři:

Logo Orel.cz - dáváme sportu smysl Logo Janča elektro Logo Styleweb.cz - tvorba www stránek a internetových prezentací Logo eflorbal.cz - Florbal, Florbalové hole, florbalové vybavení, florbalky Logo Facebook Logo Euro florbal tour

Počítadlo:

On-line: 3
Za den: 649
Za tyden: 4402
Za mesic: 14575