Vánoční turnaj vyhrál Zlín. Brodští Orli na 3. místě!


autor: Petr Gabriel, datum: 2020-01-01 22:08:29
6 týmů se představilo na již 17. ročníku Vánočního florbalového turnaje, který konal v Uherském Brodě...

17. ročník Vánočního turnaje pro všechny

O pohár starosty Orla Uherského Brodu ovládl Zlín.


Kromě obhájců trofeje FBC SLOVÁCKO se turnaje zúčastnil domácí Orel Uherský Brod, který se bude snažit opět útočit na medaili. Třetím do party pak byl aktuální vítěz Orelské ligy (OFL) této kategorie - Gepardi Brno a s ním nováček turnaje ze Zlína (aktuální lídr Ligy starších žáků ČF). Dalším týmem byli florbalisté z Korytné, doplnění o posily z Brodu. Šestým družstvem pak byl další nováček turnaje Kozel Kroměříž.

Nejdéle a nepřetržitě se hrající vánoční florbalový turnaj ve Zlínském kraji tradičně uzavřel kalendářní rok (v letošním roce se Orel v Uherském Brodě připomenul 110 let od svého založení) z pohledu florbalového klubu Orla Uherského Brodu.

Turnaj se hrál systémem každý s každým.

Vítězem – start cíl se Zlín, který nejenže nenašel přemožitele, ale na celém turnaji pouze jednou inkasoval. Druhé místo vybojovali hráči FBC SLOVÁCKA, kteří nestačili právě na Zlín a body jim sebrali i Gapardi Brno. Třetí místo patří domácímu Orlu, který jej však získal až v poslední možné chvíli, kdy v závěrečném duelu zdolal zmiňované Gepardy. Na ty zbyla nepopulární čtvrtá příčka. O páté místo si to na samotný závěr turnaje rozdala Kroměříž s Korytnou. Duel vyšel nakonec lépe pro borce z hanáckých Atén.

A medailisté byli vidět i v ocenění pro nejlepší hráče turnaje. Všechny brankáře „přechytala“ Ema Čechová ze Slovácka, nejlepším bekem byl vyhlášen Dennis Zlámal, který rovněž ovládnul dovednostní soutěž o nejrychlejšího hráče turnaje a nejlepším útočníkem i střelcem (autorem 7 branek) se stal Josef Nikolov ze Zlína.

„Za nás organizátory jsme spokojeni. Chtěli jsme medaili a tu máme. Věděli jsme, že i vzhledem k postavení soupeřů v aktuální sezóně v jednotlivých tabulkách soutěží - ať již Českého florbalu nebo Orelské ligy, nás nebude nečekat nic jednoduchého. Některé utkání se nám vyvedli méně - ten úvodní (i přes výhru) nad Kroměříží, a ani zápas se Slováckem, zejména pak jeho úvod nám nevyšel, a podle toho vypadal i konečný výsledek. Kluci však i přesto zabojovali a před závěrečným utkáním jsme věděli, že pokud porazíme brněnské Gepardy, tak máme bronz. Což se povedlo na jedničku. Chtěl bych také poděkovat všem, kteří se organizačně přičinili o další ročník tohoto turnaje. Všem soupeřům děkujeme za účast a těšíme na další ročník i soutěžní zápasy. “ uvedl trenér domácího Orla Jaroslav Šmíd.

ZÁPAS

Výsledek

Florbal Korytná FBC Slovácko

0:6

Orel Uh. Brod – Kozel Kroměříž

5:2

Zlín Lions – Gepardi Brno

6:1

FBC Slovácko - Kozel Kroměříž

6:0

Florbal Korytná - Gepardi Brno

0:6

Zlín Lions - Orel Uh. Brod

4:0

Kozel Kroměříž - Gepardi Brno

5:6

FBC Slovácko - Orel Uh. Brod

6:2

Florbal Korytná - Zlín Lions

0:6

FBC Slovácko - Gepardi Brno

2:2

Kozel Kroměříž - Zlín Lions

0:6

Florbal Korytná - Orel Uh. Brod

1:10

FBC Slovácko - Zlín Lions

0:4

Orel Uh. Brod - Gepardi Brno

4:1

Florbal Korytná - Kozel Kroměříž

1:4

 

Konečné pořadí turnaje:

1)Zlín Lions 15 bodů, 26:1

2)FBC Slovácko 10 bodů, 20:8

3)Orel Uherský Brod 9 bodů, 19:4

  1. Gepardi Brno 7 bodů, 16:17

5)SFK Kozel Kroměříž 3 body, 11:24

6)Florbal Korytná 0 bodů, 2:32


 

 
 
 

Přestávka v trénincích pro přípravku, elévy a mladší žáky! Sejdeme se „po prázdninách“ v úterý 26. srpna 2014!!

Starší žáci, dorostenci, junioři a muži se budou scházet na tréninky přes prázdniny jednou týdně a to v pátek vždy v 18 hodin venku na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Podporuje nás:

<< 2021 >>
<< Září >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
             

Anketa:

Měla by ČFbU povolit mlaším hráčům (dorostencům) nastupovat v regionálních mužských soutěžích?
ANO(78.8%)
Anketa
NE(18.6%)
Anketa
NEVÍM(2.6%)
Anketa

Plakáty:

Nábor všech kategorií

Sponzoři:

Logo Orel.cz - dáváme sportu smysl Logo Janča elektro Logo Styleweb.cz - tvorba www stránek a internetových prezentací Logo eflorbal.cz - Florbal, Florbalové hole, florbalové vybavení, florbalky Logo Facebook Logo Euro florbal tour

Počítadlo:

On-line: 1
Za den: 421
Za tyden: 2018
Za mesic: 16096