Sportovní víkend Orla v Uherském Brodě přilákal stovky sportovců!


autor: Petr Gabriel, datum: 2012-06-26 11:53:40

Radost, zklamání, emoce, únava, potlesk i radost ze sportovního výkonu.

To vše provázelo v krásném slunečném počasí Sportovní víkend Orla v Uherském Brodě, který se konal na Orelském stadionu o předposledním červnovém víkendu (22. – 24. 6. 2012).

 

Pátek 22. 6. 2012

HELLO FLORBAL CUP 2012 – další turnaj ze série florbalových turnajů hraných pod širým nebem na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu (od 18. do 24. hodin). Hrají týmy: Orel Uherský Brod A , Orel Uherský Brod B - dorostenci, Spartak Hluk, FBC Slušovice, Orel Zlín a Orel Uherské Hradiště.

Víkend odstartoval v páteční podvečer zápasy HELLO FLORBAL CUPu, kdy šestice celků ze Zlínského kraje postupně během letních měsíců poměřuje síly ve čtyřech turnajích. Z vítězství v aktuálním kole se radovalo družstvo Orla Uherské Hradiště, které získalo  již druhé turnajové vítězství. Obrovským překvapením pak byla finálová účast záložního týmů domácích uherskobrodských Orlů, který je složen ze starších žáků, dorostenců a třech veteránů, kteří se prokousali až k druhému místu.

 

Výsledky play-off:

Semifinále:

Orel Uherské Hradiště  - FBK Spartak Hluk 10:5

FBC Město Slušovice - FbC Orel Uherský Brod B 0:2

 

O 3. místo:

FBC Město Slušovice - FBK Spartak Hluk 5:4

 

FINÁLE:

Orel Uherské Hradiště - FbC Orel Uherský Brod B 10:1

 

Konečná tabulka turnaje:

1. Orel Uherské Hradiště   

2. FbC Orel Uherský Brod B

3. FBC Město Slušovice

4. FBK Spartak Hluk

5. Orel Zlín

6. FbC Orel Uherský Brod A

 

 

Sobota 23. 6. 2012

GUREŇ CUP 2012 – čtvrtý ročník turnaje „amatérů“ pod patronací hokejisty Miloslava Gureně se hrál opět na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu (8 až 18 hodin). Účastnilo se 10 týmů z Uherského Brodu a okolí. Hlavní hvězda: Milan Garčar florbalový reprezentant.

Na páteční turnaj navázal v sobotu 4. ročník florbalového turnaje „amaterů“ - GUREŇ CUP 2012, jenž se hrál o pohár hokejisty uherskobrodského rodáka Miloše Gureně. Oproti loňskému ročníku organizátoři navýšili počet o dva týmy, celkem  organizátoři registrovali na 120 florbalistů a florbalistek!! Pod širým nebem se tak představila desítka družstev, která spolu sehrála dohromady 28 zápasů. Turnaj stejně jako loni zpestřila účast reprezentačního obránce Milana Garčara, jehož zařadil do svého výběru právě Miloš Gureň.

Mezi čtyři nejlepší celky se postupně „probojovali“ i oba loňští finalisté  - HOCKEY BAR a Orel Zlín. Tentokrát však svedli souboj již v semifinále se stejným výsledkem jako v roce minulém. Ve druhém semifinále pak přehrál Garáž tým  domácí Orly. Ti si následně spravili chuť v souboji o 3. místo, kdy hladce přehráli Zlín. Finálový zápas dvou hospod HOCEKY BARU a Garáž týmu přinesl vrovnanou partii se šťastným koncem pro HOCKEY BAR!

Nejlepším střelcem a útočníkem turnaje se stal Pavel Krchňáček z Hockey Baru, který zaznamenal 9 branek. Mezi obránci získal cenu kapitán poražených finalistů Pavel Manda. Nejlepším brankářem byl pak vyhlášen domácí brankařská stálice Petr Ručka.

Oba turnaje, páteční i ten sobotní, se uskutečnili na víceúčelovém hřišti se speciální „umělkou“ pro florbal, která je součástí Orelského areálu v Uherském Brodě.

 

TENISOVÝ TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ - Sobotní program pak ještě doplnili mladí orelští tenisté a tenistky, které odehrály na tenisových kurtech na „Orláku“ závěrečné  kolo Jihomoravské tenisové soutěže. Soupeřem jim byly stejně staří tenisté z Kyjova.

 

Neděle 24. 6. 2012

Vrcholem Sportovního víkendu pak nedělní sportovní odpoledne pro celou rodinu, které Orel Uherský Brod organizoval již posedmé. Tentokrát spojili své síly kromě Orlů tak místní farníci, výsledkem čehož byl Farní den s Orlem. I ten se konal  na Orelském stadionu. Provázel ho bohatý sportovní i kulturní program. 

Rekordní počet 105ti soutěžících absolvoval již posedmé soutěž ve fotbalových dovednostech. Tradičně se soutěžilo v sedmi disciplínách, mj. člunkového běhu, slalomu s míčem, střelbě pokutových kopů, či tappingu.  V kategorii  děvčat zvítězila Ivča Jurčová, stříbro patří loňské vítězce Karolíně Jílkové, místo třetí obsadili Helča Brnulová. v mladších žácích vyhrál Šimon Moravanský, následován Janem Kapsou, bronz si pak odnesl Viki Kostina. Ve starší kategorii chlapců si pro vítězství „vykopal“ Radek Jančář, hned za ním skončil Tomáš Jurča, třetí místo pak putuje od rukou Patrika Mikulce. Společně s třemi nejlepšími soutěžícími postují v každé kategorii další dva na 4. a 5. místě. Nejlepší soutěžící pak postoupili do finálového kola, které se uskuteční na fotbalovém hřišti na Velehradě v pondělí 4. června 2012 v rámci Dnů lidí dobré vůle. Poslední šance jak se probojovat do finálového kola je pak kvalifikace, která začíná taktéž na Velehradě ve středu 4. 7. 2012 od 10 hodin.

Kategorie:

ŽÁKYNĚ (ročníky 1998 a mladší)

1. Ivana Jurčová (729)

2. Karolína Jílková (705)

3. Helena Brnulová (682)

4. Marie Škrdlíková (625)

5. Simona Kmentová (569)

 

MLADŠÍ ŽÁCI (ročníky 2002 a mladší)

1. Šimon Moravanský (725)

2. Jan Kapsa (642)

3. Viktor Kostiha (572)

4. Michal Pummer

5. Tomáš Řihák

 

STARŠÍ ŽÁCI (ročníky 1998 až 2001)

1. Radek Jančář (836 bodů)

2. Tomáš Jurča (818)

3. Patrik Mikulec (800)

4. Dušan Konečný (770)

5. Josef Gregůrek (767)

 

V každé kategorii postupuje 5 nejlepších do finálového kola, které se uskuteční na fotbalovém hřišti na Velehradě ve středu 4. června 2012 od 14 hodin v rámci Dnů lidí dobré vůle. Zde bude mladé sportovce oceňovat patron akce, „fotbalový kouzelník s míčem“ Antonín Panenka.

Jako zpestření vyhlásili  (stejně jako loni) organizátoři soutěž ve fotbalových dovednostech rodičů.  Maminkám vévodila Ivona Výmolová,, hned za ní skončila Jarmila Řiháková,, třetí místo patří Martě Šťávové.  Mezi tatínky vyhrál Tomáš Řihák, druhý skončil Robert Brnula.

 

RODIČE – ženy:

1. Ivona Výmolová (572)

2. Jarmila Řiháková (490)

3. Marta Šťávová (357)

 

RODIČE – muži:

1. Tomáš Řihák (780)

2. Robert Brnula (656)

 

V bohatém programu nebyla nouze ani o kulturu v podobě hudebního vystoupení folkové skupiny Děvčice či historického šermu v podání skupiny Los Pupkos.

Další velkou soutěž připravilo Centrum pro rodinu v podobě hry k Roku Biřmování.

Pro ty úplně nejmenší bylo připraveno dětské hřiště, skákací hrad s trampolínou a s houpacími koníky.  

Zájemci, kterých se dohromady na Orláku sešlo přes 400, si mohli vyzkoušet své umění taktéž na antukových tenisových kurtech, či na víceúčelovém hřišti při florbale.

Závěrem se sluší poděkovat všem, kteří přispěli k přípravě a průběhu Sportovního víkendu na Orelském stadionu, zejména všem organizátorům, kteří přispěli svou činností k zdárnému výsledku!

 

Petr Gabriel, sekretář, Orel Uherský Brod

 
 
 

Přestávka v trénincích pro přípravku, elévy a mladší žáky! Sejdeme se „po prázdninách“ v úterý 26. srpna 2014!!

Starší žáci, dorostenci, junioři a muži se budou scházet na tréninky přes prázdniny jednou týdně a to v pátek vždy v 18 hodin venku na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Podporuje nás:

<< 2020 >>
<< Leden >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
             

Anketa:

Měla by ČFbU povolit mlaším hráčům (dorostencům) nastupovat v regionálních mužských soutěžích?
ANO(78.9%)
Anketa
NE(18.5%)
Anketa
NEVÍM(2.6%)
Anketa

Plakáty:

Nábor všech kategorií

Sponzoři:

Logo Orel.cz - dáváme sportu smysl Logo Janča elektro Logo Styleweb.cz - tvorba www stránek a internetových prezentací Logo eflorbal.cz - Florbal, Florbalové hole, florbalové vybavení, florbalky Logo Facebook Logo Euro florbal tour

Počítadlo:

On-line: 6
Za den: 919
Za tyden: 5235
Za mesic: 22625