MLADŠÍ ŽÁCI odehráli fantastický domácí Finálový turnaj OFL! Odměnou jim jsou stříbrné medaile!


autor: Petr Gabriel, datum: 2016-05-03 23:20:59
Reportáž z Finálového klání Orelské ligy mladších žáků i pohledem trenéra našeho týmu.

Titul v mladších žácích patří Uherskému Hradišti

Poslední dubnový den se utkalo osm nejlepších družstev z divizí jih, východ a západ v Uherském Brodu o titul mistra Orelské florbalové ligy 2015/2016 v kategorii mladších žáků.

 

Skupina A

Skupina B

Orel Uherské Hradiště

Orel Boskovice

Orel Zlín

Orel Brno–Bohunice

Orel Šlapanice

Orel Brno–Židenice

Sokol Adamov

Orel Uherský Brod

Skupinu A vyhráli bez ztráty bodu mladší žáci ze Zlína. Druhou pozici obsadilo Uherské Hradiště se ziskem šesti bodů, když prohrálo těsně 1:2 se Zlínem v zahajovacím zápase celého turnaje. Sokol Adamov si poradil se Šlapanicemi, což mu stačilo ke třetímu místu. Šlapanice nezískaly ani bod a zůstaly čtvrté.

Skupina B měla také jeden stoprocentní tým, kterým se staly Boskovice. Největší bitvu svedly s Uherským Brodem. Těsné vítězství 3:2 jim zaručilo vítězství ve skupině, Uherský Brod se díky této prohře musel spokojit s druhou pozicí. O třetím místu se rozhodlo v posledním zápase, kde v brněnském derby Židenice přetlačily Bohunice 3:1 a se ziskem tří bodů skončily třetí, Bohunice s nula body čtvrté.


Výsledky zápasů ve skupinách:

Zápas

Výsledek

Uherské Hradiště - Zlín

1:2

Šlapanice - Sokol Adamov

0:4

Uherské Brod - Brno–Židenice

5:1

Boskovice - Brno–Bohunice

4:2

Uherské Hradiště - Šlapanice

5:0

Sokol Adamov - Zlín

2:5

Uherský Brod - Brno–Bohunice

7:1

Brno–Židenice - Boskovice

1:6

Uherské Hradiště - Sokol Adamov

5:2

Šlapanice - Zlín

1:2

Boskovice - Uherský Brod

3:2

Brno–Bohunice - Brno–Židenice

1:3

 

Konečná tabulka skupiny A

Pořadí

Tým

Skóre

Body

1.

Orel Zlín

9:4

9

2.

Orel Uherské Hradiště

11:4

6

3.

Sokol Adamov

8:10

3

4.

Orel Šlapanice

1:11

0

 

Konečná tabulka skupiny B

Pořadí

Tým

Skóre

Body

1.

Orel Boskovice

13:5

9

2.

Orel Uherský Brod

14:5

6

3.

Orel Brno–Židenice

5:12

3

4.

Orel Brno–Bohunice

4:14

0

Po zápasech ve skupinách přišly na řadu vyřazovací boje. Souboje prvních se čtvrtými přinesly více vzruchu, než se čekalo. Boskovice byly moc rády za výhru 3:2 nad Šlapanicemi. Rozdílem pouhé jedné branky postoupil i Zlín. Vyrovnanou bitvu s Bohunicemi rozhodly dvě chyby brněnských, které znamenaly prohru 1:2. Třetí čtvrtfinále a jednoznačná výhra 7:0 domácího Uherského Brodu nad Sokolem Adamov. V posledním čtvrtfinále Uherské Hradiště zdolalo Brno–Židenice 4:2.

Jako první si finále zajistil Uherský Brod. Semifinále ovládl jasně 6:1 a poslal Zlín do zápasu o bronz. Druhé semifinále již tak jasný průběh nemělo. Bitva se strhla nejen na hřišti, ale i v hledišti. Po právu obě skončily nerozhodně. Na hřišti ovšem muselo jedno družstvo postoupit a díky brance v prodloužení se radovalo Uherské Hradiště po výsledku 3:2.

Zápas zklamaných se do šestnácté minuty vyvíjel příznivě pro Zlín. Výsledek 3:0 hovořil jasně a v tu chvíli to vypadalo na jasnou dominanci východní divize. Boskovice nesložily zbraně a během dvou minut srovnaly na 3:3, navíc v poslední dvacáté minutě přidaly i čtvrtou branku a po skvělém obratu získaly bronzové medaile. Nepopulární čtvrté místo připadlo Zlínu. Finálový zápas přinesl derby mezi Uherským Brodem a Uherským Hradištěm. Opět fantastičtí diváci a napínavé utkání. První polovina 1:1, na začátku druhé se Brod dostal do vedení, bohužel zbytečné vyloučení a Hradiště vyrovnalo. Navíc minutu a půl před koncem další branka v síti Brodu znamenala vedení 3:2. Uherské Hradiště vedení již udrželo a stalo se mistrem OFL 2015/2016 v kategorii mladších žáků. Stříbro bral domácí Uherský Brod. Pátou pozici si odvezl Sokol Adamov, šesté skončilo Brno–Židenice, sedmé Brno–Bohunice a osmé Šlapanice.

 

Výsledky play-off:

 

Zápas

Výsledek

Čtvrtfinále 1

Boskovice - Šlapanice

3:2

Čtvrtfinále 2

Zlín - Brno–Bohunice

2:1

Čtvrtfinále 3

Uherský Brod - Sokol Adamov

7:0

Čtvrtfinále 4

Brno–Židenice - Uherské Hradiště

2:4

Semifinále 1

Zlín - Uherský Brod

1:6

Semifinále 2

Boskovice - Uherské Hradiště

2:3 pp

O třetí místo

Boskovice - Zlín

4:3

Finále

Uherský Brod - Uherské Hradiště

2:3

 

Konečné pořadí turnaje

 

Tým

1.

Orel Uherské Hradiště

2.

Orel Uherský Brod

3.

Orel Boskovice

4.

Orel Zlín

5.

Sokol Adamov

6.

Orel Brno–Židenice

7.

Orel Brno–Bohunice

8.

Orel Šlapanice

 

Nejlepšími hráči na turnaji byli vyhlášeni:

  • Nejlepší brankář – Radim Šenkeřík (Uherské Hradiště)
  • Nejlepší obránce – Vojtěch Bistrý (Uherské Hradiště)
  • Nejlepší útočník – Matěj Zlatníček (Brno–Bohunice)

Pohled na turnaj okem trenéra Jaroslava Šmída:

Vrcholem letošní florbalové sezóny pro naše mladší žáky byl domácí finálový turnaj OFL pro rok 2015/2016. Jelikož jsme v loňském roce tuto kategorii ovládli, ambice předvést se před domácím publikem byly vysoké. Situace to pro nás nebyla jednoduchá, protože jsme si byli vědomi kvality soupeřů. V systému turnaje, kdy se ve dvou čtyřčlenných skupinách utkal každý s každým, rozhodoval o případném úspěchu čtvrtfinálový zápas, který by v případě prohry, znamenal konec nadějí k cestě pokusit se obhájit loňský titul. Do základní skupiny nám byly nalosovány pro nás neznámé týmy Brna Židenic, Brna Bohunic a Boskovic. Po dvou vítězstvích se soupeři z Brna a prohře s týmem z Boskovic, jsme do čtvrtfinálového zápasu vstupovali z druhé pozice. A i přestože jsme v předchozích zápasech hráli pohledný florbal, nervozita před zápasem byla znatelná. Sokol Adamov byl tím týmem, který nám chtěl vrátit porážku z loňského finálového turnaje. Povzbuzováni hlasy domácích fanoušků jsme nakonec v tomto zápase zvítězili a vzhlíželi tak k našemu semifinálovému soupeři Zlínu, který až doposud nepoznal hořkost porážky. Jelikož jsme Zlín dobře znali ze zápasů, které jsme mezi sebou odehráli v naší divizi, tušili jsme, co můžeme od soupeře očekávat. A právě tento zápas byl pro nás výsledkově nejúspěšnější. Finálový zápas se odehrál před bouřlivou diváckou kulisou. I když jsme v tomto utkání brzy prohrávali, podařilo se nám po tlaku otočit nepříznivé skóre. Soupeř stačil vyrovnat v přesilové hře, a když vše směřovalo k prodloužení, rozhodla o naší porážce branka v posledních minutách. Nic na tom nezměnila ani závěrečná snaha hry bez brankáře. Putovní pohár tak nabral směr Uherské Hradiště. I přes prohru a prvotní zklamání to považuji za úspěšný finálový turnaj. Nezbývá mi, než poděkovat hráčům a gólmanům za předvedenou hru a bojového ducha. Během sezóny se z Vás stala skvělá parta, která dokáže táhnout za jeden provaz a do dalších let tak máme na čem stavět.“

 

Sestava FbC Orel Uherský Brod:

Brankáři: S. Kmentová, J. Vrba, A. Kovařík:

Hráči v poli: A. Šmíd, V. Mikliš, M. Malůš, T. Řihák, P. Straka, M. Jurák, L. Knap (kapitán), D. Šmilauer, T. Malaska, M. Krpálek, J. Pavelka, A. Rapant, M. Christov, F. Tvrdoň, P. Bušov.

Trenéři: J. Šmíd a T. Řihák.

 
 
 

Přestávka v trénincích pro přípravku, elévy a mladší žáky! Sejdeme se „po prázdninách“ v úterý 26. srpna 2014!!

Starší žáci, dorostenci, junioři a muži se budou scházet na tréninky přes prázdniny jednou týdně a to v pátek vždy v 18 hodin venku na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Podporuje nás:

<< 2020 >>
<< Červenec >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
             

Anketa:

Měla by ČFbU povolit mlaším hráčům (dorostencům) nastupovat v regionálních mužských soutěžích?
ANO(78.9%)
Anketa
NE(18.5%)
Anketa
NEVÍM(2.6%)
Anketa

Plakáty:

Nábor všech kategorií

Sponzoři:

Logo Orel.cz - dáváme sportu smysl Logo Janča elektro Logo Styleweb.cz - tvorba www stránek a internetových prezentací Logo eflorbal.cz - Florbal, Florbalové hole, florbalové vybavení, florbalky Logo Facebook Logo Euro florbal tour

Počítadlo:

On-line: 1
Za den: 493
Za tyden: 2753
Za mesic: 13649