MLADŠÍ ŽÁCI MISTRY OFL!


autor: Petr Gabriel, datum: 2015-05-14 23:33:04
V Adamově porazili všechny soupeře a ve finále pak na nájezdy udolali domácí borce! Velká gratulace!
Přestože trenérovi Šmídovi chybělo vlivem zranění půl sestavy, tak hráči zabojovali a vezou zlaté medaile!!

Mladí Broďané mistry Orelské ligy!

Mladší žáci Orla Uherského Brodu v Adamově porazili všechny soupeře a ve finálovém zápase pak na nájezdy udolali domácí borce a zakončili sezónu zlatou tečku.

Do finálového turnaje mladších žáků Orelské florbalové ligy (OFL), který se hrál o prvním květnovém státním svátku, šli Broďané z první pozice ze své divize, avšak trenérovi Šmídovi chybělo vlivem zranění půl sestavy.

Tým se však semknul a zabojoval a nakonec přivezl zlaté medaile!! Esem v rukávu se pak stala brankářka Michaela Juráková, která v sestavě nahradila zraněného brankáře Šimona Častulu. Svou formu si Juráková přinesla z dříve hraných finálových klání v kategoriích dorostenek a starších žáků, kde pokaždé vychytala týmu bronzové medaile. Díky svému ročníku narození tak mohla ještě nastoupit do branky mladších žáků, kde opět zazářila a při rozhodujícím okamžiku v penaltovém rozstřelu kryla všech šest nájezdů domácích borců! Broďanům stačilo proměnit jediný nájezd, když se trefil střelec Tomáš Malaska a mohlo se slavit!

 

Výsledky Orla Uherského Brodu:

 

Finále: Uherský Brod - Adamov  4:3

Branky a asitence UB: Hlaváč R. 1+2, Juráková 0+1, Tvrdoň F. 1+0, Říhák T. 1+0) rozhodující nájezd Malaska T.

 

Semifinále: Uherský Brod - Boskovice 8:1

Branky a asitence UB: Hlaváč R. 0+2, Tvrdoň F. 2+0, Malůš M. 1+0, Malaska T. 4+0, Kegler R. 1+2, Christov M. 0+1).

 

Čtvrtfinále: Uherský Brod - Šlapanice 8:2

Branky a asitence UB: Hlaváč R. 2+1, Knap L. 0+1, Malaska T. 1+0, Kegler R. 3+1, Říhák T. 1+0, Tvrdoň F. 1+1.

 

Zápasy ve skupině:

Uherský Brod - Domanín 5:3

Branky a asitence UB: Hlaváč R. 4+1, Kegler R. 1+1, Tvrdoň F. 0+2).

 

Uherský Brod - Nové Město na Moravě 7:0.

Branky a asitence UB: Hlaváč R. 1+1, Tvrdoň F. 1+2, Kegler R. 0+1, Malaska T. 3+2, Straka P. 2+0).

 

Uherský Brod  - Vyškov  4:2

Branky a asitence UB: Hlaváč R. 2+0, Malaska T. 1+1, Říhák T. 0+1, Kegler R. 1+0, Tvrdoň F. 0+1).

 

Sestava FbC LEXX Orel Uherský Brod:

M. Juráková a S. Kmentová – R. Hlaváč (kapitán), T. Řihák, L. Knap, F. Tvrdoň, R. Kegler, M. Malůš, P. Straka, T. Malaska, M. Christov.

Trenéři: J. Šmíd a T. Řihák.

 

K celkovému průběhu turnaje:

Nejlepších osm družstev z jednotlivých divizí bylo rozděleno do dvou skupin.

  • Skupina A: Sokol Adamov, Nivnice, Šlapanice, Boskovice.
  • Skupina B: Vyškov, Uherský Brod, Nové Město na Moravě, Domanín.

 

Skupina A měla favorita v domácích Sokolech. Ti své zápasy zvládli na jedničku a nedali soupeřům šanci. S devíti body a skóre 23:4 ovládli skupinu. Ostatní zápasy přinesly mnohem zajímavější boj. Všechny skončily rozdílem jediné branky. Nejlépe z nich vyšly Boskovice, které si připsaly dvě vítězství a obsadily druhé místo. Třetí skončila Nivnice, čtvrté Šlapanice.

Skupina B a další velký favorit turnaje - Uherský Brod. Vedl si stejně jako Adamov. Vyhrál všechny své zápasy a se ziskem devíti bodů vyhrál béčko. Druhá pozice patřila Vyškovu, který těsně porazil Nové Město na Moravě 2:1 a odsunul ho na třetí místo. Čtvrtí byli hráči Domanína.

V odpoledních vyřazovacích zápasech potvrdily finálové ambice týmy Uherského Brodu a Adamova. Brod postoupil jasně po výsledku 8:2 nad Šlapanicemi a Adamov dal ještě o dvě branky více a Domanínu nadělil rovnou desítku, 10:2. Další dvě čtvrtfinále byly mnohem vyrovnanější. Boskovice přetlačily Nové Město na Moravě těsně 2:1, Vyškov se do semifinále dostal dokonce až po brance v prodloužení, díky které porazil Nivnici 4:3. V semifinále Uherský Brod smetl Boskovice 8:1, za to Adamov se s Vyškovem trápil a rozhodl až v závěru utkání, když odskočil na 6:4 a výsledek udržel. Souboj o bronz znamenal radost florbalistů Vyškova, kteří ve druhém poločase zaznamenali jedinou branku utkání a po výsledku 1:0 získali bronzové medaile, Boskovice se musely spokojit se čtvrtým místem.

Finále proti sobě postavilo dva největší favority turnaje. Uherský Brod byl vždy o branku napřed, ale domácí se dokázali pokaždé do zápasu vrátit a vyrovnat. Zápas i přes pětiminutové prodloužení dospěl zaslouženě k nájezdům. V nich se projevila nervozita útočníků a brankářky dominovaly. Nakonec se v nejnapínavějším finále posledních let radovali hosté z Uherského Brodu a získali mistrovský titul pro rok 2014/2015.

Domácí Sokol Adamov bral stříbrné medaile.

Páté místo připadlo Nivnici, šesté Novému Městu na Moravě, sedmý skončil Domanín a osmé Šlapanice.

 

Nejlepšími hráči na turnaji byli vyhlášeni:

  • nejlepší brankářka – Michaela Juráková (Uherský Brod),
  • nejlepší obránce – Luboš Bavlnka (Sokol Adamov),
  • nejlepší útočník – Marek Gerec (Vyškov).

 

"Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na včerejším zlatém úspěchu. Elévům bez kterých by jsme jen z těží odehráli celou sezónu a kteří včera podali perfektní výkon! Klukům, kteří se vlivem zranění nebo nemoci nemohli zúčastnit včerejšího finále, a asi to pro ně nebylo doma zrovna jednoduché, ale bohužel i to ke sportu patří. Další velké díky Radku Hlaváčovi a Míši Jurákové, pro které to byla poslední možnost vybojovat titul v mladších žácích. Dále Marice, která obětovala svůj volný čas a motivovala hráče během zápasů a samozřejmě i rodičům, kteří nás po celou sezonu podporovali a vytvářeli skvělé zázemí a servis. V pátek jste nám připravili krásný florbalový zážitek a největší odměnou pro mně byla předvedená kombinační hra a touha porvat se v každém zápase o vítězství. Dramatický finálový zápas už byl třešničkou na dortu. S odstupem času mě to v určitých momentech připomnělo Nagano :-) . Taky jsme odjížděli s tím, že se od nás moc nečekalo a že můžeme pouze překvapit, při nájezdech objetí hráčů a trenérů na střídačce včetně rodičů na lavičce... Po rozhodujícím nájezdu, který proměnil Tom Malaska mohla propuknout euforie na hřišti. Slzy v očích některých z vás mě utvrdily v tom, že florbal máte rádi a včera jste tam nechali i kus sebe. Pro nás na lavičce to bylo možná ještě těžší než pro vás na hřišti, ale stálo to za to!!!"

Jaroslav Šmíd, trenér

 
 
 

Přestávka v trénincích pro přípravku, elévy a mladší žáky! Sejdeme se „po prázdninách“ v úterý 26. srpna 2014!!

Starší žáci, dorostenci, junioři a muži se budou scházet na tréninky přes prázdniny jednou týdně a to v pátek vždy v 18 hodin venku na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Podporuje nás:

<< 2019 >>
<< Prosinec >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Anketa:

Měla by ČFbU povolit mlaším hráčům (dorostencům) nastupovat v regionálních mužských soutěžích?
ANO(79%)
Anketa
NE(18.4%)
Anketa
NEVÍM(2.6%)
Anketa

Plakáty:

Nábor všech kategorií

Sponzoři:

Logo Orel.cz - dáváme sportu smysl Logo Janča elektro Logo Styleweb.cz - tvorba www stránek a internetových prezentací Logo eflorbal.cz - Florbal, Florbalové hole, florbalové vybavení, florbalky Logo Facebook Logo Euro florbal tour

Počítadlo:

On-line: 15
Za den: 760
Za tyden: 4892
Za mesic: 20967