Mija Koníček si odbude debut v Superlize!


autor: Petr Gabriel, datum: 2016-09-16 12:49:54
Přinášíme rozhovor s Miroslavem Koníčkem, který si jako první náš odchovanec odbude premiéru v nejvyšší české soutěži v dresu Otrokovic, které v sobotu zavítají k úvodnímu kolu Superligy do Vítkovic.

ROZHOVOR s MIROSLAVEM KONÍČKEM

 

Na úvod rozhovoru začneme netradičně. Jak vznikla Tvá přezdívka?

Přezdívku Mija jsem dostal asi ve svých 8 letech, kdy mně ještě moc nešlo "r" a při představení svého jména jsem se přestavil jako "Mija" Koníček. Zrovna u toho byl dnešní sekretář Orla v Uherském Brodě Petr Gabriel a od té doby mi přezdívka zůstala. I když teď už si ale pomaličku zvykám na jinou přezdívku :-)

 

Jak ses doslal k florbalu?

Mé první florbalové krůčky začínaly v uherskobrodském Orlu, kde jsem začínal jako žák a právě již zmiňovaný Peťa Gabriel mě tehdy oslovil, zda bych nechtěl zkusit florbal, protože jak tehdy říkal „prý mám k tomu talent“.  

 

Není žádným tajemstvím, že v  letošní sezóně Tě diváci uvidí v Superlize, tedy v nejvyšší české florbalové soutěži. Jaké si do ní dáváš cíle?

Mým cílem je makat naplno na tréninku a díky tomu si zasloužit co nejvíce minut v Superlize.

 

Jaká byla v Otrokovicích letní příprava?

Příprava byla velmi náročná. Pro mě to bylo něco nového, od konce dubna až do teď jsme měli tři až čtyři tréninky týdně s tím, že jsem ještě 1-2x chodil běhat nebo jsem cvičil doma. A teď to na sobě poznávám, přijde mi, že jsem v soubojích důraznější a neodrážím se od protihráčů jako papír :-)

 

V Uherském Brodě hrávals jak v útoku, tak v obraně. Na jakém postu Tě diváci uvidí v Superlize?

V Panterech hraji obránce. Je to hodně náročné probojovat se do sestavy, zvláště proto, že v Otrokovicích jsou další skvělí obránci jako Kája Ťopek, Míša Nagy nebo Mates Kostka. Ale na druhou stranu učit se od takových hráčů mi hodně dá, proto nic nevzdávám a věřím, že můj čas přijde.

 

S jakými pocity opouštíš svůj mateřský klub v Uherském Brodě?

Není to vůbec lehké, protože za poslední tři roky jsme společně odvedli kus dobré práce. Postoupili jsme poprvé v historii klubu do Regionální ligy a hlavně jsme si všichni sedli jak na hřišti, tak i mimo něj. Do teď jsem s řadou z nich v kontaktu a vídáme se docela často.

 

Na jaký úspěch vzpomínáš v Orlu UB nejvíc?

Těch vzpomínek je spousta. Nejvíc musím vyzdvihnout vítězství v Orelské lize (OFL) ze sezony 2014/2015, kde jsme se sešli ve skvělé partě, a taky ve skvělé formě a dotáhli to až do finále, kde jsme v parádní atmosféře porazili v malém derby Zlín.

 

Uvidí Tě diváci v dresu Orla UB alespoň právě ve zmiňované OFL, která nepodléhá pravidlům soutěží řízených ČFbU?

OFL bych rád v Brodě hrál i v letošní sezóně.  Snad se mně to termínově nebude křížit se zápasy Panterů. Rád bych klukům opět pomohl do finálového turnaje. V Brodě je celá řada mladých a talentovaných hráčů, tak věřím, že když na sobě budou pracovat a poctivě trénovat, tak jednou se i oni dočkají úspěchů. S mládeží se v Brodě pracuje skvěle, pokud to tak půjde dál, tak věřím, že časem se dočkáme víc jmen v nejvyšší české soutěži.

 

Kromě hráčské kariéry je o Tobě známo, že se věnuješ také trenérskému řemeslu. I v letošní sezóně povedeš uherskobrodské juniorky. Jaké budou jejich ambice v letošní sezóně?

No, s holkami máme společně s druhým trenérem cíl jasný: Postoupit do té osmifinálové skupiny, kam postupují první tři týmy. Věřím, že holky do toho dají maximum. V týmu máme řadu nadějných hráček, které mají na to, aby si jednou zahrály nejvyšší soutěž žen.

 

A na závěr s jakým číslem nebo podle jaké značky hole Tě diváci poznají?

Podle mého oblíbeného čísla 24, a hole Salming X-shaft KickZone, na které mám výraznou růžovou čepel Quest.

 
 
 

Přestávka v trénincích pro přípravku, elévy a mladší žáky! Sejdeme se „po prázdninách“ v úterý 26. srpna 2014!!

Starší žáci, dorostenci, junioři a muži se budou scházet na tréninky přes prázdniny jednou týdně a to v pátek vždy v 18 hodin venku na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Podporuje nás:

<< 2020 >>
<< Červenec >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
             

Anketa:

Měla by ČFbU povolit mlaším hráčům (dorostencům) nastupovat v regionálních mužských soutěžích?
ANO(78.9%)
Anketa
NE(18.5%)
Anketa
NEVÍM(2.6%)
Anketa

Plakáty:

Nábor všech kategorií

Sponzoři:

Logo Orel.cz - dáváme sportu smysl Logo Janča elektro Logo Styleweb.cz - tvorba www stránek a internetových prezentací Logo eflorbal.cz - Florbal, Florbalové hole, florbalové vybavení, florbalky Logo Facebook Logo Euro florbal tour

Počítadlo:

On-line: 4
Za den: 599
Za tyden: 4375
Za mesic: 14538