ELÉVOVÉ VYHRÁLI ORELSKOU LIGU!


autor: Petr Gabriel, datum: 2016-04-14 20:58:48
Ve finálovém klání ve Velké nad Veličkou zdolali mladí Broďané všechny soupeře Kněždub, Brno-Bohunice, Vyškov, Hustopeče nad Bečvou i Nové Město na Moravě a po zásluze se stali mistry OFL!!

Titul v kategorii elévů putuje do Uh. Brodu

Farnost Kněždub zorganizovala v pěkném a přátelském prostředí první finálový turnaj OFL v kategorii elévů.

Mezi šest nejlepších týmů se probojovala družstva:

  • Východ – Fbc LEXX Orel Uherský Brod, Farnost Kněždub, Hustopeče nad Bečvou
  • Západ – Brno–Bohunice, Vyškov, Nové Město na Moravě

Uherský Brod hned v prvním zápase naznačil, že bude patřit mezi velké favority turnaje. Pořadatele smetl výsledkem 6:0. „Domácí“ Kněždub zabojoval ve svém druhém utkání a porazil Hustopeče nad Bečvou. Uherský Brod i v dalších zápasech předváděl vynikající florbal a nezadržitelně mířil k vítězství. Největší problémy přišly v utkání s Bohunicemi. Brod vyhrál nejtěsnějším rozdílem 1:0. Uherský Brod se po roční odmlce vrátil na pomyslný trůn pro mistry OFL v kategorii elévů. O další pozice se strhla velká bitva, která se rozhodovala až v posledních dvou zápasech. Vyškov zdolal 4:3 Hustopeče nad Bečvou a po předchozím vítězství nad Novým Městem na Moravě (5:3) čekal v posledním zápase na zaváhání Kněždubu. Kněždub musel vyhrát, aby zachoval naději na medaile, ale bohužel remíza 2:2 s Bohunicemi jim přisoudila čtvrté místo. Vyškov díky lepšímu vzájemnému zápasu získal stříbrné medaile, bronz putoval do Nového Města na Moravě. Pátí skončili smolně hráči Brna–Bohunic, kteří dokázali potrápit všechny soupeře, bohužel i porce smůly je stála lepší místo. Šesté místo obsadily Hustopeče nad Bečvou.

 

Nejlepšími hráči turnaje byli zvoleni:

  • útočník: Tomáš Ručka (Brno–Bohunice)
  • obránce: Michael Christov (Uherský Brod)
  • brankář: Roman Hloch (Hustopeče nad Bečvou)

 

Výsledky zápasů

Zápas

Výsledek

Kněždub - FbC LEXX Orel Uherský Brod

0:6

Vyškov - Brno–Bohunice

4:2

Nové Město na Moravě - Hustopeče nad Bečvou

5:2

FbC LEXX Orel Uherský Brod - Brno–Bohunice

1:0

Kněždub - Hustopeče nad Bečvou

2:1

Nové Město na Moravě - Vyškov

3:5

Brno–Bohunice - Hustopeče nad Bečvou

2:2

FbC LEXX Orel Uherský Brod - Vyškov

10:1

Kněždub - Nové Město na Moravě

3:4

Fbc LEXX Orel Uherský Brod - Hustopeče nad Bečvou

5:1

Brno–Bohunice - Nové Město na Moravě

3:4

Kněždub - Vyškov

2:1

Fbc LEXX Orel Uherský Brod - Nové Město na Moravě

6:1

Vyškov - Hustopeče nad Bečvou

4:3

Kněždub - Brno – Bohunice

2:2

 

Konečná tabulka

Pořadí

Tým

Skóre

Body

1.

FbC LEXX Orel Uherský Brod

28:3

15

2.

Vyškov

15:20

9

3.

Nové Město na Moravě

17:19

9

4.

Farnost Kněždub

9:14

7

5.

Brno–Bohunice

9:13

2

6.

Hustopeče nad Bečvou

9:18

1

 

Komentář trenéra Jaroslava Šmída:

„Do turnaje jsme vstupovali sice v roli favorita, když jsme ovládli naši divizi, ale zaváhání v posledním kole na domácí půdě, kdy jsme podlehli Kněždubu, nás vrátilo zpět na zem. A právě Kněždub byl hned naším prvním soupeřem. Před zápasem jsme si řekli, že uspět můžeme pouze tehdy, když budeme hrát jako tým a vzájemně si na hřišti pomáhat. Důležité bylo ohlídat si klíčového hráče soupeře, který byl vyhlášen nejproduktivnějším hráčem naší divize. To se nám podařilo a zápas jsme ovládli 6:0. Ve druhém a třetím utkání nás čekaly neznámé týmy z druhé divize – Brno Bohunice a vítěz této skupiny Vyškov. S prvním jmenovaným jsme odehráli vyrovnané utkání, když rozhodla jediná branka do sítě soupeře. Úvod turnaje nám tedy vyšel skvěle a týmu dodal na klidu a pohodě. Zejména obrana, složená ze zkušených hráčů, perfektně organizovala hru celého mužstva. V následném utkaní s Vyškovem jsme očekávali těžký a vyrovnaný zápas. V případě úspěchu, už medaile visela hodně nízko. V tomto zápase se nám dařilo takřka všechno. Brzy jsme odskočili do několikabrankového vedení, a když se nám podařilo vstřelit soupeři dvě branky ve vlastním oslabení, bylo o výsledku rozhodnuto. Po závěrečném hvizdu svítilo na ukazateli skóre 10:1. A když jsme i v předposledním zápase porazili Hustopeče nad Bečvou 5:1, tak se začalo kalkulovat: Co by kdyby .... . Za určitých okolností jsme mohli i poslední zápas prohrát, ale jak už to bývá, vše se vyvinulo jinak. O celkové vítězství jsme se tak museli poprat se soupeřem z Nového Města na Moravě. A jelikož jsme o přestávkách pozorně sledovali hru soupeře :-), věděli jsme, že bude nutné ohlídat si zejména dvojici šikovných útočníků. Od začátku jsme si šli za svým cílem a brzy se nám podařilo vstřelit branku a postupně jsme náskok navyšovali. Poslední vteřiny jsme již s radostí odpočítávali a po závěrečném hvizdu rozhodčího mohla propuknout radost z celkového triumfu.

Nezbývá mně než poděkovat všem hráčům a hráčkám, kteří se podíleli na tomto úspěchu, ať již přímo na finálovém turnaji nebo v bojích o postup do něj.

A konečně velké dík patří rodičům, které bylo hodně slyšet  během celého turnaje a byli pro nás dalším hráčem na hřišti.“

 

 

Foto z Finálového turnaje ELÉVŮ - sobota 09.04.2016

Velká nad Veličkou na facebooku:

ZDE

 

 
 
 

Přestávka v trénincích pro přípravku, elévy a mladší žáky! Sejdeme se „po prázdninách“ v úterý 26. srpna 2014!!

Starší žáci, dorostenci, junioři a muži se budou scházet na tréninky přes prázdniny jednou týdně a to v pátek vždy v 18 hodin venku na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Podporuje nás:

<< 2020 >>
<< Červenec >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
             

Anketa:

Měla by ČFbU povolit mlaším hráčům (dorostencům) nastupovat v regionálních mužských soutěžích?
ANO(78.9%)
Anketa
NE(18.5%)
Anketa
NEVÍM(2.6%)
Anketa

Plakáty:

Nábor všech kategorií

Sponzoři:

Logo Orel.cz - dáváme sportu smysl Logo Janča elektro Logo Styleweb.cz - tvorba www stránek a internetových prezentací Logo eflorbal.cz - Florbal, Florbalové hole, florbalové vybavení, florbalky Logo Facebook Logo Euro florbal tour

Počítadlo:

On-line: 4
Za den: 907
Za tyden: 3735
Za mesic: 14215