Dorostenky sehrály na domácí půdě nejlepší představení sezóny!


autor: Petr Gabriel, datum: 2015-03-14 22:18:51
Mijovy girls přehráli Bučovice a pak remizovali s lídrem tabulky...

Sokol Bučovice - FbC LEXX Orel Uh. Brod 0:5 (0:2,0:1,0:2)

Branky a asistence Orel UB: N. Pavlicová (V. Dědková), V. Dědková, K. Sedlačíková (A. Zahálková), A. Zahálková (L. Krajčová) a L. Krajčová.

Broďanky již od úvodního hvizdu ukazovaly, že v tomto zápase chtějí naplno bodovat. Skórovat se jim podařilo  až v polovině první třetiny, a to zásluhou Natálie Pavlicově. Poté se ozval i soupeř, když několikrát nebezpečně zahrozil. Druhý gól do bučovické sítě přidala střelou z dálky kapitánka Veronika Dědková.

Ve druhé části zvýšila Kateřina Sedlačíková, která nejprve trefila tyčku a z odrazené střely již mířila přesně.

V závěrečné periodě předvedla krásnou individuální akci Anna Zahálková a zvýšila na 4:0. Na konečných 5:0 pak upravila šťastnou střelou takřka z půlky hřiště Lenka Krajčová.

 

FbC LEXX Orel Uh. Brod - Brno–Bohunice 1:1 (0:1,0:0,1:0).

Branka a asistence Orel UB: A. Zahálková (V. Dědková).

V druhém zápase čekal na Broďanky první tým tabulky (Brno – Bohunice), který v dosavadním ročníku neztratil ani bod. Do cesty se jim však postavil domácí výběr, který do boje povzbuzovala zaplněná tribuna tělocvičny. Od prvních minut se hrál hodně rychlý florbal, plný osobních soubojů. Míček na hokejce měly častěji zkušenější Brňanky, avšak dobře bránící Broďanky do šancí soupeřky nepouštěly. Do první vážnější situace se dostaly Bohunice ve druhé polovině první třetiny, ale skvělá Juráková své spoluhráčky podržela. Při další střele už ale tolik štěstí neměla. Střelu sice vyrazila nad sebe, tím ji ale ztratila z dohledu a ta ke smůle domácích zapadla do branky... Od této chvíle však Michaela Juráková uzamčela svou branku a po zbytek zápasu předváděla jeden lepší zákrok za druhým!

Ve druhé části zvýšily uherskobrodské florbalistky aktivitu a s ní přišly i první větší šance. Po vyrovnání volaly zejména střely Pavlicové a Slovákové. Šance si však vypracoval i hostující tým, ale když už přelstil precizní obranu domácích, tak jejich snaha ztroskotala na Jurákové, která odchytala jeden z nejlepších zápasů sezóny!

Do třetí třetiny šly Mijovy děvčata s jasným cílem a odhodláním = vyrovnat! Poprvé k tomu byla blízko Marečková, její střela však těsně minula bránu. Hned na to však předvedla svoje umění všem divákům Zahálková, která i když byla faulovaná, tak se dokázala prodrat přes soupeřku a chladnokrevně zakončit. Za stavu 1:1 si opět vzaly slovo Bohunice, avšak opět narazily na bezchybnou "91" v brodské bance. V samotném závěru měla na čepeli rozhodující gól Marečková, která 5 vteřin před koncem nastřelila krásnou jedovkou tyčku.

 

 

 ‪#‎FbCOrelUB‬ ‪#‎FlorbalovyVikend‬

 

Komentář trenéra Miroslava Koníčka:

„Holky se dneska předvedly ve dvou světlech. První zápas proti Bučovicím měly zejména zjednodušit a hru a střílet z každé pozice. Vydrželo nám to však jen pár střídání, potom jsme se přizpůsobili tempu soupeře a výkon šel dolů, každopádně i tak to stačilo výhru. Soupeře jsme k ničemu vážnějšímu nepustili.

Za to druhý zápas s Bohunicemi stál za to.  Chtěly jsme soupeře rozběhat a nepouštět jejich dobře střílející obránkyně do zakončení. Proto jsme napadali už od jejich branky a nepouštěli je do vážnějších akcí i za cenu faulu. Obrana nám pracovala na jedničku a když už něco prošlo, tak nás podržela Míša Juráková. Po inkasované brance jsem holky nabádal, aby neklesaly na mysli, a že při trpělivé hře se také šance na vyrovnání dočkáme. A taktika nám přesně vyšla. Chtěl bych poděkovat všem divákům, kteří v hale vytvořili skvělou atmosféru a je jen škoda, že na konci nám nepřálo víc štěstí. I tak si myslím, že remíza byla zasloužená pro oba celky. Holky zaslouží obrovskou pochvalu!"

 

Na úplný závěr je třeba dodat, že při nedostatku dorosteneckých celků jsou naše děvčata nucena hrát ligu žen. Mezi sebou nemáme žádnou florbalistku, která by spadala kategorie žen a to ani dokonce  do juniorek, všechny holky věkem dorostenky! Za to v kádrech soupeřů najdeme vždy několik věkem žen.

 

Výsledky zápasů Divize ČR – ženy

Kolo číslo 4

Místo: Tělocvična ZŠ Na Výsluní 2074, Uherský Brod

Pořadatel: Orel jednota Uherský Brod

Datum: 8. 3. 2015 (neděle)

 

Sokol Bučovice - FbC LEXX Orel Uherský Brod 0:5
 

Brno–Bohunice - FbC Aligators Orel Šitbořice  2:1
 

Sokol Bučovice - Boskovice 7:6
 

FbC Aligators Orel Šitbořice - Těšany 2:2     
 

FbC LEXX Orel Uherský Brod - Brno–Bohunice 1:1

 

Těšany - Boskovice 10:1 

 

Tabulka ČR / ženy

statistiky - kanadské bodování

 

Team

Z

V

R

P

VB

OB

Body

1

Brno - Bohunice

6

5

1

0

34

6

16

2

Těšany

6

4

1

1

28

17

13

3

Fbc Aligators Orel Šitbořice

6

3

1

2

35

14

10

4

FbC LEXX Orel Uherský Brod

6

3

1

2

24

16

10

5

Sokol Bučovice

6

1

0

5

11

40

3

6

Boskovice

6

0

0

6

10

49

0

 

 

     

 
 
 

Přestávka v trénincích pro přípravku, elévy a mladší žáky! Sejdeme se „po prázdninách“ v úterý 26. srpna 2014!!

Starší žáci, dorostenci, junioři a muži se budou scházet na tréninky přes prázdniny jednou týdně a to v pátek vždy v 18 hodin venku na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Podporuje nás:

<< 2020 >>
<< Leden >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
             

Anketa:

Měla by ČFbU povolit mlaším hráčům (dorostencům) nastupovat v regionálních mužských soutěžích?
ANO(78.9%)
Anketa
NE(18.5%)
Anketa
NEVÍM(2.6%)
Anketa

Plakáty:

Nábor všech kategorií

Sponzoři:

Logo Orel.cz - dáváme sportu smysl Logo Janča elektro Logo Styleweb.cz - tvorba www stránek a internetových prezentací Logo eflorbal.cz - Florbal, Florbalové hole, florbalové vybavení, florbalky Logo Facebook Logo Euro florbal tour

Počítadlo:

On-line: 5
Za den: 568
Za tyden: 4918
Za mesic: 22686