Dorostenky na brněnském Open Game páté!


autor: Petr Gabriel, datum: 2015-06-25 23:49:17
Poprvé společně nastoupily dorostenky Orla a 1.AC na turnaji. V soutěžní sezóně ČFbU budou tyto hráčky oblékat společný dres, a tak bylo nasnadě vyzkoušet vzájemné propojení dvou oddílů...

I přes spojení se tým musel v Brně obejít bez několika hráče, který by jistě byly velmi platné.  Chyběla brankářka Brnulová, obránkyně Krajčová a útočnice Zahálková, Marečková se Slezákovou.

I přesto holky předváděly výborné výkony proti starším a zkušenějším soupeřkám.


 

1. den - čtvrtek

Po náročné cestě nás čekal první soupeř - FbC DDM Kati Kadaň, která už měla za sebou jeden zápas, takže menší výhoda rozehranosti stála na straně soupeře. Holky začaly velice aktivně a dostaly se do několika šancí, jenže ve 4. minutě dostaly 2 slepené góly, které s nimi zacloumaly. Do druhé půle se šlo za stavu 2:4 z pohledu Broďanek. Ten se až do konce utkání i přes velký tlak uherskobrodských hráček nezměnil. Každopádně výkon neodpovídal výsledku.


2. den – pátek

V pravé poledne se odehrálo utkání proti FbC Aligators Šitbořice Pozořice, s jejichž hráčkami se Broďanky dobře znají a podle toho měl i zápas patřičný náboj. Z nejtěsnější možné výhry 1:0 se nakonec radovaly Aligatorky. Po pořádném obědu "U Koníčka" nastoupily Mijovi girls proti Black Stars Team, který do té doby nevstřelil ani gól a měl na kontě 3 porážky. I proto holky věřily ve 3 body. Sice ze začátku prohrávaly 0:1, ale obrat na konečných 2:1 nejdříve zařídila Gajdošová a následně kapitánka Sedláčková. Pozdě večer, o půl deváté se odehrálo ještě jedno utkání, a to proti Hungary Select - výběru holek z Maďarska. Zápas, kterému nechybělo vůbec nic. Broďanky nedokázaly vedení 2:0 udržet a nakonec prohrály 2:3. Každopádně se doposud jednalo o nejpovedenější zápas holek a bojovnost jim nemohl nikdo upřít.3. den – sobota

Dopolední volno Broďankám očividně neprospělo, hrály totiž až ve 13 hodin s týmem FbŠ Teiwaz Hranice. Od úvodních minut bylo znát, kdo je lepším týmem. Vůbec poprvé a naposledy na tomto turnaji byly holky slabším soupeřem. Výsledek 4:0 byl ovšem až moc krutý. Spravit chuť si chtěly v posledním zápase skupiny proti domácímu TJ Sokol Brno Židenice a to se jim povedlo se vším všudy - 2:0! Oba góly zařídila výborně hrající obránkyně Havlová. Musíme pochválit i výkon Jurákové, která se po né moc přesvědčivých výkonech ukázala ve výborném světle a chytila pár velkých šancí Brna. Do čtvrtfinále bylo Unicorn teamu vylosován soupeř Black Stars, které ve skupině holky porazily 2:1. Toto čtvrtfinále, které se hrálo v 21:30, mělo podobný průběh jako první zápas tím, že Broďanky byly o třídu lepší, jen jim chybělo chladnější zakončení a využití přesilovek. Black Stars hrozily z protiútoků a přesně tak se jim podařilo srovnat utkání na 2:2, které šlo nakonec do samostatných nájezdů. Až poslední nájezd rozhodl o postup týmu Black Stars.Vyjádření kapitánky, Báry Sedláčkové:

„Hummel OG byl pro mnoho z nás prvním turnajem mimo sezónu. Holky nevěděly, co je čeká a jak budou vypadat soupeři. V takovéhle sestavě jsme hrály poprvé a vůbec to nevypadalo špatně. Byly horší, ale i světlejší momenty ze hry. Někdy se dařilo, jindy zase ne, ale ukázaly jsme, že hrát umíme, a že se dokážeme vyrovnat starším, rychlejším a zkušenějším týmům. Celkový pocit z turnaje je dobrý. Odehrály jsme to, co umíme. Víme, že je co zlepšovat a taky na tom budeme pracovat. Turnaj sloužil jako podklad pro další sezonu a myslím, že sezóna 15/16 pro náš tým nebude vůbec špatná.“Vyjádření trenéra Miroslava Koníčka:

„Po pár společných trénincích jsme se na tento turnaj všichni těšili a byli zvědaví, jak to dopadne. Na holkách šla vidět posezónní únava, kdy víc než polovina holek hrála ještě před třemi týdny Mistrovství republiky. Ale i tak s výkonem jsem spokojený. Na to, že každý tým měl vyšší věkový průměr, holky ze sebe vydaly všechno a ukázaly vůli jít za vítězstvím. Škoda, že nám chybělo chladnokrevnější zakončení a občas i více štěstí, ale to k florbalu patří. Teď nás čeká dvouměsíční příprava na nadcházející sezónu, na kterou musíme být 100% připraveni.“

 

Sestava Orel 1.AC Uherský Brod: Juráková, Mandíková, Havlová, Malinová, Strnadová, Škrášková, Sedláčková B (C), Sedláčková K., Šobáňová, Gajdošová, Pavlicová, Slováková.

 
 
 

Přestávka v trénincích pro přípravku, elévy a mladší žáky! Sejdeme se „po prázdninách“ v úterý 26. srpna 2014!!

Starší žáci, dorostenci, junioři a muži se budou scházet na tréninky přes prázdniny jednou týdně a to v pátek vždy v 18 hodin venku na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Podporuje nás:

<< 2020 >>
<< Červenec >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
             

Anketa:

Měla by ČFbU povolit mlaším hráčům (dorostencům) nastupovat v regionálních mužských soutěžích?
ANO(78.9%)
Anketa
NE(18.5%)
Anketa
NEVÍM(2.6%)
Anketa

Plakáty:

Nábor všech kategorií

Sponzoři:

Logo Orel.cz - dáváme sportu smysl Logo Janča elektro Logo Styleweb.cz - tvorba www stránek a internetových prezentací Logo eflorbal.cz - Florbal, Florbalové hole, florbalové vybavení, florbalky Logo Facebook Logo Euro florbal tour

Počítadlo:

On-line: 2
Za den: 600
Za tyden: 4263
Za mesic: 14481